
Ész nélküli iparosítás zajlik Magyarországon, melyet a kormány lelkes asszisztálása miatt, látszólag semmi nem tud megállítani. Ez olyan mértékre emelkedett, hogy közel fél millió munkavállaló hiányzik a magyar gazdaságból, legalábbis abból, hogy a kormány ennyi vendégmunkással számol, ezt bizonyítja.
Navrasics Tibor kijelentése nyomán született meg az ötlet, hogy erről a témáról most már beszélni kell. A területfejlesztési miniszter elmondása szerint: „Várpalota ismét ipari központtá válhat.” – Ez egy régóta égető probléma, már a Habsburg Birodalom és az Osztrák-Magyar monarchia idején is választás elé állította a politikusokat.
A nagy mezőgazdasági területekkel rendelkező Magyarországon inkább az iparosítás, vagy pedig inkább a mezőgazdaság legyen a mérvadó? Természetesen mind a kettőre szükség van, a probléma pedig nem is ezzel lenne. Hanem az aránytalan, és sokszor megfontolatlan iparosításban. Eltekintve attól, hogy a magyar ipar szinte nem is létezik, a multik betelepülését támogatja a kormány, elfeledkezve a magyar ipar fejlesztéséről vagy a mezőgazdaság fontosságáról.
Az effajta kényes kérdésekben a kiegyenlítettségre kell fókuszálni: Azonos szinten támogatni az ipart és a mezőgazdaságot, az iparon belül pedig szintén azonos szinten a külföldi és a hazai vállalkozókat, ha már mindenképp kellenek a külföldi vállalkozók, vagy multi cégek.
A Mi Hazánk Mozgalom választási programjában, a Virradat programban az olvasható, hogy ennek legjobb módja a magyar mezőgazdaságra épülő magyar feldolgozóipar, és amikor ezek már hozamot termelnek, akkor tovább lehet haladni a többi ágazatra.
Viszont további problémát jelent az akkumulátorgyárak és a veszélyes üzemek tömeges betelepítése az országba, és ha már betelepítés, akkor bizony a munkaerőpiacról hiányzó fél millió magyar munkavállaló is. Ezt sem keleti vendégmunkásokkal kell megoldani, hanem a magyar fiatalokat hazahívni külföldről és életképet, jövőt, életpályamodellt mutatni nekik.
Kiemelt kép: WangAnQi/Getty Images