Pénteki gondolatok (6.) – Tiszta lehúzás!

A plakát első blikkre teljesen normálisnak tűnik, alaposabban megvizsgálva azonban megdöbbentő a felhívás tartalma.

Október 12-re, szombatra a balassagyarmati atlétikai pályára Balassa 400 címmel rekortán futóversenyt hirdetett egy sportorigo.com nevű internetes portál. Eddig még nem is lenne semmi baj, ám a viadal nevezési díjaira tekintve rettenetesen visszahőköltem. Az előzetes, online nevezés a felnőtteknél 3500 (!), a gyerekeknél 2500 (!) forintba kerül, de ha az ember ugyanezt a helyszínen teszi meg, már 5000 (!) és 4000 (!) forint a tarifa. Mégis, miért? Azért, mert a derék induló egy szuszra lefut négyszáz, írd és mondd NÉGYESSZÁZ métert, vagyis egy kört a nyolcsávos pályán. Aztán rövid pihenőt követően vár a bátor jelentkezőre egy újabb négyszázas loholás. Persze ezt a távot nem kocogva, hanem vágtázva teszik meg a futók.

Belegondoltam: a négyszáz méteres síkfutás világcsúcsa a férfiaknál 43, a nőknél 47 másodperc, ugyanez nyolcszázon 1 perc 40, illetve 1 perc 53 másodperc. Ha rávetítem ezt az amatőr futó társadalomra, akkor is a kétszer négyszáz méter még a pihenőt beleszámítva is bőven 4-5 percen belül teljesíthető, a legjobbaknál természetesen még rövidebb ez az idő. Tehát mintegy három percnyi vágtázásért kell leperkálni az ötezer forintot.

Jó, mondaná erre a sportban kevésbé járatosabb átlagmagyar, a vidámparkban a dodzsemen is elkérnek egy futamra kábé hasonló összeget, kábé hasonló időtartamra. Csak ez a vurstli szórakozása, amaz pedig állítólag az egészségmegőrzést, a sportos életmód népszerűsítését szolgálja.

Véleményem szerint a szervezők erőteljesen szégyelljék magukat, hogy az amerikai vagy kenyai sprinterek teljesítményét meg sem közelítő emberektől, felnőttektől és gyerekektől ezért a három-négy percért ennyit el mernek kérni! Ez kérem szépen tiszta lehúzás!

Azért roppant kíváncsi vagyok, hányan jelentkeznek majd a kétszer négyszáz méter lefutására. Ha tíznél többen lesznek, megeszem a nem létező kalapom!

Egyéb kategória Helyi Nógrád

Varga Ferenc Emlékérmet vehettek át az MME Nógrád Megyei Helyi csoportjának tagjai

Az Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Nógrád Megyei Helyi csoportja közösségi oldalán számolt be arról, hogy elismerésben részesült négy tagtársuk. A Nógrádi helyi csoport az 50 éves jubileuma alkalmából alapította meg a Varga Ferenc Emlékérmet, a díjat azon tagtársak kapták meg, akik több évtizedes munkával segítették az egyesület működését.  Az érmet Langa József, Rozgonyi Sándor,… Bővebben

Bővebben...
Balassagyarmat Helyi Nógrád Történelmi

Húsz éve kapta meg hivatalosan Balassagyarmat a Civitas Fortissima címet

Nyirkos, szomorú, hideg, de hómentes időjárás köszöntött be húsz éve, 2006. január 29-én Balassagyarmatra. Az időpont örökre beleivódik a város történelmébe: ekkor kapta meg hivatalosan a település a Civitas Fortissima, azaz a Legbátrabb Város címet. Az 1919. január 29-i harcos-véres és dicsőséges honmentő események története a második világháború után sokáig teljesen elfeledetten, csak szigorú családi… Bővebben

Bővebben...
Helyi Nógrád

De mik azok a gubacsok?

A Cserhát erdőit járva a természetjárók igazán érdekes gömb alakú, termésszerű képződményekkel találkozhatnak, a legérdekesebb gubacsokat a földön és a fákon lévő tölgyfaleveleken lehet megfigyelni. De, hogy valójában, mik is azok a gubacsok? A gubacsok növényi részeken, rügy, levél, hajtásokon kifejlődő rendellenes szövetburjánzások, amit általában egy másik élő szervezet, leggyakrabban rovarok, azaz a gubacsdarazsak okoznak,… Bővebben

Bővebben...