Megölt egy kislányt egy tinédzser fiú, mert idegesítette a sírás

Hajdú-Bihar vármegyében 4 év, fiatalkorúak börtönében végrehajtandó szabadságvesztésre ítélt egy fiatalkorú vádlottat a Debreceni Törvényszék 18-án, szerdán.

A vádlott halálosan bántalmazott egy 3 ÉVES KISLÁNYT egy Hajdú-Bihar vármegyei településen. – tudatta a bíróság szóvivője, Dobó Dénes 19-én, csütörtökön az MTI-vel.

A fiatalkorú fiú MEGSZÖKÖTT az egyik hajdúszoboszlói gyermekotthonból. Az édesapja családjánál tartózkodott, amikor 2021-ben egy októberi reggelen az apja és annak párja dolgozni indultak, és rábízták a gyermekeiket, amíg a munkavégzésből haza nem érnek. Erre korábban is volt példa, ha más nem tudta elvállalni, hogy vigyázzon a gyerekekre. – ismertette a közleményben a szóvivő.

Kifejtette: „Időközben felkelt a 3 éves kislány, aki hiányolni kezdte a szüleit, ezért folyamatosan sírt. A vádlott először próbálta őt nyugtatni, azonban kezdte nagyon idegesíteni a gyermek sírása, ezért a csaknem 15 éves fiú többször ököllel megütötte a kislány hasát, hogy csendesedjen el.

A kisgyermek mindegyik ütés után hátrébb tántorodott, végül nekiesett a kályhának és abbahagyta a sírást. Ezt követően a vádlott betette a kislányt a kiságyba, majd tejet adott neki egy cumisüvegben és magára hagyta.

Egy idő után a fiatal fiú visszament a házba, azonban ekkor azt látta, hogy a kislány egy másik ágyon fekszik a hátán. Hiába szólította őt, nem reagált.

Ijedtében a fiú átszaladt a szomszédban lakó nőhöz, aki a helyzetet látva értesítette a szülőket és a mentőket.

A helyszínre érkező orvos azonnal megkezdte a gyermek újraélesztését, azonban nem járt sikerrel.”

Az elsőfokú bíróság halált okozó testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat.

A fiatalkorú fiú legkorábban a büntetése kétharmadának letöltését követően bocsátható feltételes szabadságra.

A szóvivő közölte: „A törvényszék döntése egyelőre nem emelkedett jogerőre, mert mind az ügyészség, mind a vádlott, a törvényes képviselője és védője három munkanap gondolkodási időt tartott fenn a jogorvoslati nyilatkozat bejelentésére.”

Forrás: heol.hu

Kiemelt kép: stock.adobe.com

Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...
Belföld Közéleti Politika

Dócs Dávid: A Mi Hazánk az egyetlen bevándorlásellenes párt Magyarországon

Dócs Dávid, a Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője egyik Facebook posztjában kifejtette, hogy ma a Mi Hazánkk az egyetlen bevándorlásellenes párt Magyarországon. „Magyar Péter ma exkluzív információként dobta be a parlamentben, hogy Vitnyéden tényleg épült volna migránstábor a Fidesz kormányzása alatt. Ezzel csak az a baj, hogy az ő Fidesznél hátrahagyott székei még ki sem… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Közéleti Politika

Íjászaton vettek részt a Mi Hazánk Ifjai

Ingyenes nyílt napon vehettek részt a Mi Hazánk Ifjai az Árpád Népe Egyesület jóvoltából. A Mi Hazánk Ifjai Pest vármegyei csapata múlthét szombati kalandjait láthatjuk összefoglalva vármegyei Facebook oldalukon. Az egész napot programok sorozata töltötte ki, nevezetesen egy Margit-szigeten megtartott, igen komoly szintű küzdősport oktatáson vehettek részt a fiatal aktivisták, majd délután az Árpád Népe… Bővebben

Bővebben...