Korszerűsítik a Rétság környéki szennyvízelvezető rendszert

Hosszú évtizedek gondját oldja meg hamarosan egy mostanában kezdődő beruházás Rétságon és környékén. Három település, a járási székhely mellett Tolmács és Bánk szennyvízelvezető rendszerét korszerűsítik, utóbbi településen pedig egy tisztítótelepet is létrehoznak.

Bánkon az üdülőtelepre vezetik be a szennyvizet és tisztítótelep is épül (Fotó archív H.H.

A központi pénzügyi forrásból nemsokára meginduló kivitelezés közel hatmilliárd forintba kerül. Torma Andrea, Bánk, mint a gesztortelepülés polgármestere elmondta, a munkálatok keretében Tolmácson teljes mértékben kiépítik az eddig hiányzó szennyvízhálózatot, Bánkon a tó feletti domboldalon található üdülőövezetet kapcsolják rá a rendszerre, a faluban egy modern technikai eszközökkel felszerelt tisztítótelep is épül, míg Rétságon a meglévő, és néhány ponton már teljesen elavult hálózatot újítják fel. A polgármester kifejtette, ezzel olyan szolgáltatással tudják bővíteni a város és a két érintett község infrastrukturális kínálatát, amely hosszú távon szolgálhatja az ott élők kényelmét, biztonságát, egészségét, előre tekintve a következő nemzedékekre is, nem beszélve a jóval kedvezőbb környezetvédelmi hatásokról, beleértve az idegenforgalmi szempontból jelentős Bánki tó vízminőségének védelmét.

Rétságon a laktanya területének hálózata is teljesen megújul

Bózvári József, a beruházás tervezője a részleteket ismertetve hozzáfűzte, a legfontosabb cél, hogy az egyik település szennyvizét ne terheljék rá a másik falu csatornahálózatára, illetve nélkülözhetetlen szempont, hogy a jövőben teljes mértékben különválasszák a csapadékvíz-elvezetést a szennyvízrendszertől. Minden egyes átemelőt modernizálnak és csatlakoztatnak a számítógépes üzemirányításhoz.

Egyéb kategória

Fordulhat-e a kocka még Nyugat-Nógrádban?

A címben feltett kérdésre akár rögvest megadhatjuk a választ: elenyésző ennek az esélye. Balla Mihály (Fidesz-KDNP) és Molnár Zoltán (Tisza) párharcában nagy valószínűséggel a hátralévő megszámlálandó külképviseleti és átjelentkezéses szavazatok nem hoznak mértékadó változást a Nógrád vármegyei 2. számú választókörzetben. De nézzük a részleteket: az eddigi, 99,24 százalékos feldolgozottsági adatok alapján Balla Mihály összesen 1723… Bővebben

Bővebben...
Egyéb kategória Helyi Nógrád

Varga Ferenc Emlékérmet vehettek át az MME Nógrád Megyei Helyi csoportjának tagjai

Az Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Nógrád Megyei Helyi csoportja közösségi oldalán számolt be arról, hogy elismerésben részesült négy tagtársuk. A Nógrádi helyi csoport az 50 éves jubileuma alkalmából alapította meg a Varga Ferenc Emlékérmet, a díjat azon tagtársak kapták meg, akik több évtizedes munkával segítették az egyesület működését.  Az érmet Langa József, Rozgonyi Sándor,… Bővebben

Bővebben...
Egyéb kategória Nógrád

 Megkezdődött a békák mentése Honton

A Duna-Ipoly Nemzeti Park közösségi oldalán számolt be arról, hogy az Észak-Börzsönyben, Hont közelében nagy számmal elindultak a kétéltűek szaporodóhelyeikre az enyhe időjárásnak és csapadéknak köszönhetően.   „Amint lemegy a nap, erdei békák, gyepi békák, pettyes gőték, varangyok, ásóbékák, vöröshasú unkák sokasága indul el a vizenyősebb területek felé, hogy megkezdjék nászukat” – így fogalmaznak. Hont… Bővebben

Bővebben...