Az egész országot bejárta a napokban a balassagyarmati fiatal lány sajnálatos esete, akit fényes nappal, közterületen támadott meg egy megátalkodott kutya, súlyos sérülést okozva neki.
Petra azon a hétköznapi délutánon szokásos útját járta a balassagyarmati Szügyi úton, azon a szakaszon, ahol a szomszédos falu felé vezető közutat széles zöldfelület választja el a távolabbi lakóházaktól. Ekkor érte őt a kutyatámadás, amikor egy – a szemtanúk által beazonosított rottweiler fajtájú – kutya váratlanul rátámadt, így elszaladni és védekezni sem tudott előle. Az állat állítólag egy közeli házban lakó, amúgy komoly kutyatartóként ismert férfié, a tulajdonos viszont óvatlanul nem figyelt az utánfutó platójáról leugró jószágra, így történt meg a támadás, amelynek következményeként súlyos sérüléseket szenvedett a tizenéves lány, őt most is a balassagyarmati kórházban ápolják, míg a városi rendőrkapitányság gondatlanságból elkövetett súlyos testi sértés miatt indított eljárást a kutya gazdája ellen.
A történet azonban itt még nem ért véget. Az egyik országos televíziós csatorna riportere videós felvételt szeretett volna készíteni, amint a kórházban fekvő ifjú hölgy a kamera előtt nyilatkozik a részletekről. Hiába azonban a szülők jószándékú beleegyezése, ez a rövid interjú nem készülhetett el: a televíziós csatorna munkatársának facebook-bejegyzése szerint ugyanis a dr. Kenessey Albert Kórház-rendelőintézet agresszívan intézkedő biztonsági őrei az intézmény belső szabályzatára hivatkozva nem engedték be a kamerás embert az épületbe. Az újságíró állítása alapján a rendészet dolgozói „mocskosul” viselkedtek vele, ami miatt a teljes anyag meghiúsult, és csak hangfelvételen tudott nyilatkozni a lány.
***
Minderről csak egyvalami jut eszembe. Ha én netán meglátogatom az egyik bent fekvő hozzátartozómat, és a mobiltelefonomon elpanaszolja gondját-bánatát, akár még az orvosi kezelése körülményeit is pontosan elemezve, majd azt felteszem a facebook-ra, hogy mások is láthassák, vajon engem felelősségre von-e a kórház, vagy akár a felügyelő Belügyminisztérium. Vélhetően, ha kevésbé tisztességes útját választja a riporter, hogy megszólaltathassa az áldozatot, kijátszva a személyzet éberségét, talán sikerülhetett volna teljesebbre is a riport, viszont ez az eset is rámutat a magyarországi egészségügyi intézményekben mostanában dívó biztonsági viszonyokra – lásd Magyar Péter és stábja -, vagyis semmit sem szabad megmutatni nyilvánosan a nagyvilágnak a belső állapotokból, csakis a szépet, a jót, a tisztát, az európait.