Több településen már ezen a héten megalakultak az új önkormányzatok

Október első hetében már több nyugat-nógrádi településen megtartották alakuló ülésüket a helyi önkormányzatok. Jó néhány községben új polgármester kezdi meg munkáját és a testületi tagok sorában is számos új arccal találkozhatnak a közélet iránt érdeklődő emberek.

Szügyben az elsők között történt meg váltás. Hugyeczné Giebiszer Beáta, a júniusban megválasztott polgármester portálunk megkeresésére elmondta, október elsején a Nógrád Vármegyei Kormányhivatal Hatósági Főosztály Törvényességi Felügyeleti Osztály vezetője és szakügyintézője jelenlétében lezajlott az átadás-átvétel, másnap pedig megtartották a képviselő-testület ünnepélyes alakuló ülését. A falu művelődési házában mintegy száz fős érdeklődő közönség előtt esküdtek fel tevékenységükre az új döntéshozók.

Az új szügyi képviselő-testület. Balról: Benedek József, Roza Gábor, Faludi László, Hugyeczné Giebiszer Beáta polgármester, Hugyecz Tiborné alpolgármester, Urbán Gábor, Földi Balázs.

Nógrádkövesden szintén új polgármester kezdte meg a munkát, Sinkó Attila személyében. Ő a község hivatalos facebook-oldalán számolt be a részletekről, kiemelve, hogy az eskütételt követően, amelyet a képviselőkkel, Berta János alpolgármesterrel, Csík Zoltánnal, Szandai Nándornéval és Viktor Mónikával közösen mondott el, ismertette programját, valamint a rövid – és hosszú távú terveit, hozzátéve, a tiszteletdíjak megállapítását követően mindannyian lemondtak erről a javadalmazásról, felajánlva az összeget a község javára. Az első rendeletek között pedig szabályozták a szociális tűzifa támogatásokat, amelynek lényegéről hamarosan tételesen értesítik a lakosságot.

Nógrádkövesden Sinkó Attila személyében (középen) új polgármester kezdi meg munkáját

Balassagyarmaton október 3-án, csütörtökön rendezték meg az alakuló ülést. Csach Gábor újraválasztott polgármester saját facebook-oldalán köszönte meg a városbelieknek, hogy az önkormányzati választások történetében a valaha volt legmagasabb számban járultak júniusban a polgárok az urnákhoz. A továbbiakban gratulált a testületbe jutott képviselő-társainak, hangsúlyozva, hogy a Mi Hazánk Mozgalom képviseletében bekerült Pulay Gergely személyében színesebb, többpólusú munka várható a jövőben a település érdekében. Ezen felül kifejezetten örömét fejezte ki a hölgytársainak, mondván meggyőződése, hogy a vitákban szükség van az ő racionális, ugyanakkor kompromisszumokra törekvő, férfiakat szelídítő habitusukra.

Balassagyarmat új képviselő-testülete. Balról: Pulay Gergely, Münzberg Gusztáv, Győri János, dr. Kasuba Klaudia, Bojtos István, Bárányné dr. Balázs Mária, Borenszki Ervin, Csach Gábor polgármester, Huszár Péter alpolgármester, Frankó Viktória, Adamek István, dr. Szabó Géza.

Más településeken, mint például Borsosberényben, vagy Rétságon a jövő héten tartják meg az alakuló üléseket.

Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...