Jótékonysági célra ajánlotta fel olimpiai jutalmát a Balassagyarmaton járt világbajnok birkózó

Az október 12-én Balassagyarmaton rendezett Mozdulj Gyarmat sportnap díszvendége volt Losonczi Dávid világbajnok birkózó, aki a kötöttfogású 87 kilogrammos súlycsoportban ötödik helyen végzett a nyári párizsi olimpián. A régi vármegyeháza egy csendesebb pontján váltottunk néhány szót a huszonnégy esztendős fiatalemberrel.

*Mennyire volt nehéz az olimpiai kijutás szempontjából, hogy a súlycsoportodban elég nagy a hazai konkurencia?

*A világbajnoki cím, amit utólag kaptam meg (emlékezetes, hogy a tavalyi világbajnoki döntőben a török ellenfelet tusolta Dávid, de ezt az akciót a vezetőbíró nem méltányolta és csak később jutott hozzá a méltán megérdemelt aranyéremhez – H.H.), elsőbbséget biztosított nekem, ami a felkészülésben mindenképpen előnyt és nyugalmat jelentett, ugyanakkor az elkövetkező időszakban komoly vetélytárs-harc lesz közöttünk, hogy ki jusson ki az eljövendő világversenyekre.

A sportnapon a szervezők nevében Sztancsik József is beszélgetett Losonczi Dáviddal

*Az olimpián a harmadik mérkőzésed jelentett fordulópontot, addig úgy tűnt, minden rendben halad a döntő felé.

*Az ukránból lett bolgár Novikovot a korábbi összecsapásainkat mindig legyőztem, és most is magabiztosnak éreztem magam. Talán ez volt a hiba, mert rendkívüli módon felkészült belőlem a rivális, és bizony megérdemelten nyert velem szemben.

*Másnapra, a bronzmérkőzésre újra össze kellett szedned magad.

*Ez tűnt a legnehezebb feladatnak, mert az a tény, hogy lemaradtam a hőn áhított aranyéremről, elsősorban lelkileg viselt meg, ugyanakkor a pszichés állapot teljes mértékben kihat a koncentrációra. Igyekeztem összpontosítani, de jött az a pár másodperces megingás a figyelemben és a dán fiú maximálisan kihasználta. Maradt az ötödik hely.

Sajnos ezt a mozdulatot nem a döntőben mutathatta be Párizsban a világbajnok (Fotó: internet – MTI)

*Mikor döntötted el, hogy az olimpiai jutalmadat jótékonysági célra ajánlod fel?

*Már a párizsi kiutazás előtt elhatároztam, hogy nemes ügy mellé állok, és bármi lesz az eredmény, felajánlom a pénzösszeget. Persze jobban örültem volna, ha ez 55 millió forint, mert akkor az azt jelentené, hogy olimpiai bajnok vagyok. Ettől függetlenül rendkívül boldog vagyok, hogy jó helyre került a jutalom.

*2025-ben mi vár rád?

*Természetesen a két legfőbb versenyre, az Európa-bajnokságra és a világbajnokságra fókuszálok, ám oda el is kell jutni, ezt talán keményebb lesz a hazai fronton, mint majd maga a viadal. Fiatal vagyok még, szeretnék olimpiai bajnok lenni, ez a legfőbb célkitűzésem.

*Végezetül: mi a véleményed a Mozdulj Gyarmat rendezvényéről?

*Mindig szerettem gyermekek közegében forogni, átadni nekik a tapasztalataimat. Nagyon kedvezőek a balassagyarmati benyomásaim. Bár jól tudom, itt nincsenek jelentősebb hagyományai a birkózásnak, de láttam, milyen széles kínálatból válogathatnak azok a fiatalok, akik sportolni szeretnének, az atlétikától kezdve a triatlonon, úszáson, kajak-kenun át a csapatsportokig. Ez feltétlenül dicsérhető és bizonyítja azt, hogy a városban van jövője az egészségesebb nemzedékeknek.

Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Kilépéséről faggatta az ellenzék Csach Gábort a képviselő-testületben

Nagy várakozás előzte meg a május 28-i képviselő-testületi ülést Balassagyarmaton, miután korábban Csach Gábor polgármester a közösségi médiában bejelentette, kilép a Fidesz-KDNP kötelékéből. Különösebb vita azonban nem alakult ki a témában ezen a tanácskozáson. Országos érdeklődést váltott ki a közelmúltban Csach Gábor balassagyarmati polgármester bejelentése, amikor személyes és szervezeti okokra hivatkozva nagy nyilvánosság előtt lépett… Bővebben

Bővebben...