Választási nap(ló) – 2. rész: Reggeli őrjáratban

Reggel negyed nyolc. Csendes az őrhalmi utca. A falu egyetlen választóhelyisége az általános iskola épületében található. Miközben a buszjáratra várakozunk, összesen négyen mennek be, vagy jönnek ki onnan. Egy kerékpáros férfi, egy házaspár és apuka a gyermekével.

Balassagyarmatra érve befordulunk jobbra az első utcába. Itt van a 4-es számú városi körzet, a Szent Erzsébet Idősek Otthonában. Idős néni sétál ki éppen a kapun, vele szemben egy fiatalember határozott léptekkel közelít, de megy is egyenesen tovább. Megszólítjuk, megemlíti, hogy most még csak a közeli benzinkútra igyekszik, szavazni majd később megy. Óvatosan tapogatózunk, kire is adja a voksát? Azt feleli, őt teljesen hidegen hagyja a politika, de feltétlenül él állampolgári jogával. Bízik az édesanyja értékítéletében, így amit a mama választ, azt jelöli be ő is.

A balassagyarmati művelődési központnál a kora reggeli órán még meglehetősen nagy csend uralkodott

Mielőtt tovább haladunk, rákacsintunk a mobiltelefonra, és egyből Dócs Dávid tekint vissza ránk, élő videós bejelentkezése gyanánt. A Mi Hazánk jelöltje állatai etetése közben szól a választókhoz. Kijelenti, ma valami változás készülődik, de egyáltalán nem mindegy, annak milyen az iránya. Arra biztat mindenkit, aki igazi változást akar, a Mi Hazánk Mozgalmat támogassa, hogy végre Magyarországon normális mederbe kerüljenek a dolgok, és szülőföldünk élhető, gyarapodó és biztonságos ország legyen. Néhány gondolatot szán a vidéki gazdálkodóknak is, akik manapság a szakadék szélén állnak és akár kisujjal is könnyen belökhetőek oda. Sokan fel is hagytak a tevékenységükkel, mert nem biztosítható a korábbi életszínvonal. A Mi Hazánk Mozgalom őket is a szárnyai alá veszi, mint az egykori kisgazdapárt szellemi örököse, amelyben joggal bízhatnak az agrárvállalkozók.

A rövid videó megtekintése után visszatérünk a körúthoz. Következő állomásunk egy belvároshoz közel eső kocsma, ahol már szinte telt házzal szembesülünk. Harsány fiatalember álla pultnál, aki kijelenti, ő csak később járul az urnához, mert csak most kelt fel a Nap, csípős még a hideg, márpedig ő rövidujjú pólóban indul szavazni.

A művelődési központnál nagy nyugalommal szembesülünk, férfi, karján feleségével lép ki az épületből. Való igaz, korán van még, a belterületi tömbházakban élők még jobbára az igazak álmát aludják, az óra még nem ütötte el a nyolcat.

Újabb tekergés az interneten. Érkeznek az első adatok. Országosan 3,46 százalékos az első óra részvételi aránya, ez közel kétszer magasabb, mint négy esztendővel korábban. A legtöbben Hajdú-Bihar vármegyében mentek el addig szavazni, van, ahol már alulról „ütik” az öt százalékot. Nógrádban a keleti részen 3,14 az arány, nyugaton 2,82. Ez rendkívül magas szám, ezzel minden elemző egyetért.

Lassan indulunk a nyugati „végekre”, irány Romhány és Rétság…

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...