Választási nap(ló) – 6. rész: Dócs Dávid lett a Mi Hazánk második legjobbja

A rendszerváltást követő magyar demokrácia történetében a legnagyobb részvételi arányú országgyűlési választás zajlott április 12-én hazánkban. A Tisza Párt „agyonnyerte” magát, a Fidesz csúfosan megbukott, míg a Mi Hazánk Mozgalom sportnyelven szólva „hozta a kötelezőt”.

Vasárnap este nagyon „nyüzsgött” Balassagyarmat. Három helyszínen is volt eredményváró rendezvény, a fideszes gárda a megyeházán, a Tisza szimpatizánsai a nyugati városrész egyik vendéglőjében figyelték a fejlemények alakulását, míg a Mi Hazánk Mozgalom aktivistái a párt belvárosi irodájában gyülekeztek. Mi az utóbbi helyen jártunk, ahol a jelölt, Dócs Dávid hálás szavakkal köszönte meg mindenki munkáját, akik bármilyen formában segítőkészen hozzájárultak a kampány során a Mi Hazánk sikeréhez. Majd sietve távozott is, mondván Budapesten elnökségi ülésre várják, és hamarosan fel is tűnt a televízió képernyőjén Toroczkai László elnök társaságában, a hivatalos értékelőn.

Balassagyarmaton is magas volt a változást akarók aránya

Az este-éjszaka során fokozatosan érkeztek az egyes szavazókörök eredményei, amiből hamarosan kibontakozott az összkép, a Tisza fölényes győzelme, és 21 óra 20 perckor Orbán Viktor nyilvánosan elismerte vereségét. A bukott kormánypárt balassagyarmati szurkolótáborában néhányan nehezen viselték a kudarcot, többen ordítoztak, avagy sírtak-zokogtak, kifejezve csalódottságukat. Rövidesen az is egyértelművé vált, hogy a Mi Hazánk Mozgalom ismét parlamenti tényező válik, méghozzá minimum hat képviselővel, akik között Dócs Dávid ott lesz.

Hétfőn reggel aztán egyre világosabbá vált minden. A telex.hu oldalán a Mi Hazánk Mozgalom teljesítményével kapcsolatban megjelent, hogy 2022-höz képest nyolcezer fővel bővült a választói tábora. Az elemzésből kiderült, a két legjobb jelölt Toroczkai László és Dócs Dávid volt, mindketten tíz százalék feletti eredményességgel rendelkeznek (99 százalékos feldolgozottságnál). Mások is bőven meghaladták az öt százalékos határt, és a vármegyék közül szintén Nógrád mutatkozott a Mi Hazánk oldaláról a legaktívabb területnek. Ráadásul az össz-szavazatszám tekintetében a 2022-es adatokhoz képest egyértelmű emelkedés tapasztalható, azaz népszerűbbé vált a párt az emberek körében.

Ezek után roppant kíváncsian várjuk a leendő Parlament munkáját, amelyben a 199 képviselő sorában a Mi Hazánk hat személyisége kellő energiával végezheti vállalt feladatát Magyarország fejlődése érdekében.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...