
Bár mára szinte minden kampányplakát eltűnt a közterületekről, azért akadt mementó, amire felfigyelhet a közlekedők szeme. Ilyen például Balassagyarmaton, az egyik belvárosi házfalon található, ahonnan még mindig Balla Mihály tekint vissza ránk.
Az április 12-i választások lezárulta után szinte azonnal felerősödtek azok a hangok, amelyek követelték a különböző pártok plakátjainak mielőbbi eltávolítását a közterületekről. Ez rövidebb-hosszabb időn belül döntő százalékban megtörtént. Csak egy jellemző példa: Balassagyarmat főutcáján, a Civitas Fortissima tér közelében szinte minden lámpaoszlopon, magasabb kiemelkedésen ott csüngött egy-egy jelölt arcképével ellátott transzparens, aztán néhány nap alatt hipp-hopp eltűnt az összes.

Persze nem minden terület volt ilyen szerencsés. Ugyancsak az Ipoly-parti városban, még május 11-én, hétfőn is ott terebélyesedett a Rákóczi és Thököly utcák torkolatával szemközt, az úgynevezett „árkádos” házsor oldalfalán a Fidesz óriásplakátja, rajta a felirattal és a fotóval: „Balla Mihály a biztos választás”. Ezt valamilyen úton-módon mindmáig elfelejtették elvinni a „gazdáik”. Ha pusztán jószándékúak szeretnénk lenni, arra gondolhatnánk, csupán a négy-öt méteres magasság miatt nem vették észre, hogy bizony az a transzparens ott maradt mindenki szeme láttára. Netán nem találtak a feladatra megfelelő technikai személyzetet? Vagy véljük akként, hogy szándékos emlékeztető gyanánt hagyták ott a helyén a hirdetményt, annak bizonyítására, mekkora nagy tévedés volt a „biztos választás” szlogent alkalmazni a bukott kormánypárt jelöltjeire?
Tény és való felettébb kíváncsiak vagyunk arra, vajon meddig átalkodik azon a balassagyarmati házfalon Balla Mihály portréja!
