Mit hozhatnak Nyugat-Nógrádnak a parlamenti bizottsági tagságok?

Május 9-én megalakult az új Országgyűlés és azóta gyors tempóban szerveződnek a szakminisztériumok, illetve az egyes szakbizottságok. Kíváncsiak voltunk arra, hogy a nyugat-nógrádi térség képviselői melyik bizottságban lesznek tagok, illetve ez mit hozhat majd szűkebb pátriánk fejlődése érdekében.

A parlament.hu internetes oldal böngészése alapján kiderült, hogy a négy honatya összesen három bizottság munkájába szólhat bele. Ebből különösen kettő számít stratégia értelemben kiemelten fontosnak Nyugat-Nógrád szempontjából.

Balassagyarmatnak is sokat hozhat a jó parlamenti bizottsági lobbizás

A közlekedési – és beruházási bizottságban a TISZA Párt listán bejutott képviselője, Molnár Zoltán alelnöki tisztséget is kapott. Molnár a kampány során különös figyelmet fordított a balassagyarmati és rétsági járások közlekedéspolitikai kérdéseire, többek között a Balassagyarmat-Vác vasútvonal fejlesztési lehetőségeire, de ugyanúgy fókuszba helyezte a Balassagyarmat-Aszód vonal korszerűsítése, valamint a Balassagyarmat és Ipolytarnóc közötti forgalom újraindítása ügyére, beleértve a Losoncig történő kiterjesztést. Hasonlóképpen említette a közúti infrastruktúrát is, ebben vezető szerepben az M2-es autóút kiépítésére Parassapusztáig, amelyben elsőrangú feladat a településeket elkerülő szakaszok megvalósítása. De az alacsonyabb rendű utak burkolatának javítását is megcélozta.

Molnár Zoltán alelnöki szerepvállalása ebben a tekintetben kiváltképp hasznos lehet, kérdés persze, hogy a hatalmas mértékű országos feladatsorban milyen helyre kerül a nyugat-nógrádi oldal, mindenesetre őszintén bízhatunk abban, hogy belátható időn belül ezekben a kérdésekben érdemi előrelépés történhet.

Ugyancsak jelentős fejlesztési terület a mezőgazdaság, ahol a Mi Hazánk képviselőjére, Dócs Dávidra hárulhat jelentős munka, ő az elmúlt négy esztendőben is ebben a bizottságban tevékenykedett. Bóna Szabolcs szakminiszter elképzelései és Dócs Dávid helyi kívánalmai szinte minden esetben azonos platformon mozognak, vagyis a növénytermesztési és állattenyésztési kis – és középvállalkozások támogatása komoly lökést adhat a térség agráriumának, persze itt is főként kérdéses, milyen időn belül. Csakúgy, mint a klímaváltozáshoz való alkalmazkodás térségi tényezői, benne kiemelten a vízgazdálkodással, illetve hazánk legerdősültebb területének, a Börzsöny és a Cserhát vidékének viszonyrendszereivel, amire szorosan ráépülhet az idegenforgalmi feltételek kibővítése.

Balla Mihály, aki a Fidesz színeiben április 12-én megnyerte a nógrádi 2-es számú körzetben a választást, illetve a Parlament legfiatalabb tagja, a húszas éveinek elejét taposó tiszás Berki Ákos a külügyi bizottság tanácskozásain foglalhat helyet. Ami nyugat-nógrádi szempontból itt kiemeltebb terület, az Ipolyon túli övezettel való kapcsolódási pontok kiterjesztése, a „benesi dekrétumokkal” szembeni nyomásgyakorlás a szlovák kormányzatra, hogy minél szélesebb jogokkal rendelkezzenek a határon túl élő palócföldi nemzettestvérek.

Egyszóval a négy nyugat-nógrádi képviselő sokat tehet a jövőben azért, hogy a saját választott, vagy kijelölt szakterületein elősegítse a fejlődést.

Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Kilépéséről faggatta az ellenzék Csach Gábort a képviselő-testületben

Nagy várakozás előzte meg a május 28-i képviselő-testületi ülést Balassagyarmaton, miután korábban Csach Gábor polgármester a közösségi médiában bejelentette, kilép a Fidesz-KDNP kötelékéből. Különösebb vita azonban nem alakult ki a témában ezen a tanácskozáson. Országos érdeklődést váltott ki a közelmúltban Csach Gábor balassagyarmati polgármester bejelentése, amikor személyes és szervezeti okokra hivatkozva nagy nyilvánosság előtt lépett… Bővebben

Bővebben...