Elkésett és nem hiteles Csach Gábor kilépése a politikai ellenfelek szerint

Országos hírözönt okozott, hogy múlt héten pénteken délután Csach Gábor, Balassagyarmat polgármestere bejelentette, kilép a Fidesz szervezetéből. Előre megjósolta, erre a cselekedetre politikai ellenfeleitől kap majd hideget-meleget. Így is lett, az interneten többen hozzászóltak az Ipoly-parti városvezető meghökkentő döntéséhez.

Gyenes Szilárd, aki a baloldali koalíció jelöltjeként 2019-ben vetélytársa volt Csach Gábornak az önkormányzati választásokon, hosszú, tartalmas facebook-posztban ecsetelte véleményét.

Elöljáróban kijelentette, a Fidesz választási vereségével lényegében a közéleti erő csúszott ki a balassagyarmati polgármester alól, aztán rögvest hozzátette, a kilépés voltaképpen csak szimbolikus tettnek számít, mert a párt pozitív társadalomformáló közösségben már régen nem létezett, hanem „maffiaállam épült ki helyette, amely a pusztító uram-bátyám világ módszereivel, napi gyakorlatával, fölényességével, kirekesztésével, relativizálásával hálózta be az országot, Nógrádot és Balassagyarmatot is”.

Gyenes a későbbiekben kifejtette, a kilépés időzítését személy szerint inkább szánalmasnak tartja, ha ezt az országgyűlési választások előtt teszi meg a városvezető, akkor talán csekély esélye lett volna a hitelesség látszatát keltenie, de még az utolsó napokban is kiállt a Fidesz mellett a polgármesteri iroda erkélyéről megfogalmazott videóüzenetében, és ha netán ők nyernek, bizonyosan „nem szállt volna le a döglött lóról”.

Éles kritikát fogalmaztak meg a politikai ellenfelek Csach Gábor kilépésével kapcsolatban

Az egykori rivális ezután sorra felemlegette a polgármester hibáit és bűneit: hagyta felszámolni a valódi közéletet a Legbátrabb Városban, évtizedek óta „falazott” a Házy Attila által művelt vállalhatatlan, ellentmondásos, összeférhetetlen és színvonaltalan helyi médiának, soha nem állt ki karakán módon a térségi vasút lezüllesztése ellen, a Nyírjes és az Égerláp élővilágának megőrzéséért, és még sorolhatnánk. Nem kertelve kimondta: Csach Gábor polgármesteri működésével hozzájárult a Balassagyarmaton túlmutató, egész Nyugat-Nógrádot érintő lemaradás konzerválásához.

Végezetül Gyenes Szilárd éles kritikával említette, erős kétségei támadtak azzal kapcsolatban, hogy Csach Gábor (és fideszes társasága?) ugyan mitől lesz ezentúl független, netán ellenzékbe fog vonulni, vagy innentől ügyek mentén folytatják a munkát? Ugyanakkor kívánja, hogy a „pálfordulást” követően legyen végre normális közélet, működő városi televízió, tisztességes városi újság, nyilvános, érdemi politikai vitakultúra, ez „jelenthet valamit, de teljes hitelességet már sohasem” – fejezte be gondolatait a korábbi önkormányzati képviselő.

Hasonlóképpen nem fukarkodott a szemrehányásokkal a jelenlegi képviselő-testületi tag, Bojtos István sem, aki elkésettnek tartja ezt a kilépést. Érvelésében kijelentette, Csach Gábornál elszántabb, elkötelezettebb Fidesz-vezetőt nem nagyon ismer, aki „anyatigrisként védte a volt pártját, vezette a helyieket, vasmarokkal képviselte a pártja programját, tetteit”. Mostantól az a kérdés, hogyan alakul ezentúl a helyi képviselő-testület sorsa, hogyan viszonyulnak a megváltozott körülményekhez a volt kormánypárt által delegáltak? Kiderül-e világosan, hogy ezen képviselők számára a Fidesz, vagy Csach Gábor saját személye az igazodási pont, hiszen eddig a szavazások alkalmával fegyelmezetten elfogadták „főnökük” javaslatait. A polgármesteri döntés a kilépésről a számukra is vízválasztó lesz, és még az sem elképzelhetetlen, hogy előrehozott önkormányzati választást tartanak hamarosan. Mindenesetre érdekes jövő elé néznek a képviselő-testületben – fejtette ki Bojtos István, aki hangsúlyozta, minden politikai vita ellenére Csach Gábor részéről nem tapasztalt semmilyen személyeskedő megjegyzést.

Dócs Dávid, a Mi Hazánk Mozgalom nyugat-nógrádi országgyűlési képviselője ugyancsak véleményt alkotott. Úgy gondolja, Csach Gábor elhatározása erősíti azt a tényt, hogy a Fidesz választási bukása magával hozta a párt egyre fokozódó erodálódását, ezt látni Nyugat-Nógrádban is, ahol erősen megbomlóban a Fidesz-hegemónia megbomlása, hiába nyert egyéniben minimális különbséggel Balla Mihály. Azok után, hogy most a térség központja is „elesett” a Fidesz számára, ez a lemorzsolódás fel fog gyorsulni, és a jobboldali szavazók új tábort keresnek maguknak. „Az előttünk álló négy esztendő nagyon kemény lesz, ám ha elég ügyesek vagyunk, akkor óriási lehetőség előtt vagyunk, mint egyetlen hiteles, jobboldali ellenzéki párt” – nyilatkozta a honatya.

Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Kilépéséről faggatta az ellenzék Csach Gábort a képviselő-testületben

Nagy várakozás előzte meg a május 28-i képviselő-testületi ülést Balassagyarmaton, miután korábban Csach Gábor polgármester a közösségi médiában bejelentette, kilép a Fidesz-KDNP kötelékéből. Különösebb vita azonban nem alakult ki a témában ezen a tanácskozáson. Országos érdeklődést váltott ki a közelmúltban Csach Gábor balassagyarmati polgármester bejelentése, amikor személyes és szervezeti okokra hivatkozva nagy nyilvánosság előtt lépett… Bővebben

Bővebben...