
Első hallásra hihetetlennek tűnik, mégis igaz. Hiába zárta le a burkolat korszerűsítése miatt a Balassagyarmat és Patvarc között a Mária-majortól Patvarc felé vezető bekötőutat a hatóság, több autós teljesen figyelmen hagyja az intézkedéseket és minden teketória nélkül megszegik az útzárat, ami azonban önmagában bűncselekmény.
Néhány napja számoltunk be a Palóc Hírnök hasábjain arról, hogy a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Nógrád megyei munkatársai május 18-án megkezdték a 2-es főút Mária-majori elágazójától Patvarc felé vezető, közel egy kilométer hosszú szakaszának burkolat-korszerűsítését, ami várhatóan három hétig tart majd. A részletekről maga a megyei igazgató, Lehel Zoltán számolt be portálunknak, aki viszont május 21-én a délelőtti órákban megkereste szerkesztőségünket, és elkeserítő, egyben felháborító fejleményekről tájékoztatott bennünket.

- Annak rendje és módja szerint kollégáink megkezdték a munkálatokat az adott helyszínen, ahol egyelőre fél pályán zajlik a tevékenység – mondta az igazgatóság vezetője. – Ám már az első napokban elképesztő dolgokkal szembesültek. Néhány „elvetemült” gépjárművezető mit sem törődött a felállított kordonokkal, félretolták a korlátokat és bementek a tiltott területre. Arra persze egyáltalán nem gondoltak, hogy ezzel nem csupán a mi munkánkat akadályozzák, hanem egyenesen bűncselekményt követnek el. Ép ésszel fel sem tudjuk fogni, hogy ezek a cselekmények miként fordulhatnak elő. Ha netán rajtakapjuk az elkövetőket és komolyabb kárt okoznak, bizonyosak lehetnek benne, hogy az utolsó fillérig kifizettetjük velük a költségeket.
Lehel Zoltán hozzátette, nyomatékosan felhívja a sofőrök figyelmét, fokozottabban figyeljék az elterelésekre utaló közlekedési táblákat, és tartsák be az utasításokat, ne „kalózkodjanak” a számukra tiltott övezetben. Legyenek türelmesek, várják meg azt a két-három hetet, amíg befejeződik a burkolat cseréje.
