Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében.

A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által befolyásolt sajtópiac. A felmerülő központi kérdések természetesen helyi szinteken is hatnak, éppen ezért az emberek többsége a megyékben és az egyes településeken, ahol újság, vagy televízió működik, teljes joggal várják a változásokat.

Balassagyarmaton, a Magyar-kormány megalakulását követő elő képviselő-testületi ülésen ezek a kérdések két napirendi pont kapcsán is a tárgyalóasztalra kerültek, ám a döntések értelmében minden marad – egyelőre – a régiben.

A fideszes többség továbbra is mereven ragaszkodik a jelenlegi médiaállapotok fenntartásához Balassagyarmaton

A város önkormányzata által fenntartott közalapítványok 2025. évi beszámolója, valamint a Gyarmati Média Nonprofit Kft. tavalyi tevékenységéről és gazdálkodásáról készült összefoglaló tájékoztató megvitatása során az ellenzék részéről Bojtos István, a Szövetség A Balassagyarmatiakért (SZAB) frakciója képviseletében felvetette, hogy véleménye szerint a Gyarmati Újság nem látja el feladatát, rendkívül egyoldalú tájékoztatást nyújt, a Fidesz „lakájmédiájává” vált, ezért javasolta, hogy a városi sajtófeladatok ellátására hozzanak létre egy új társaságot, egyúttal pályáztassák meg az újság működtetését, legyen új szerkesztősége, ha már egyszer évente közel nyolcmillió forintot elkölt erre az önkormányzat. Indoklásul kifejtette, már 2019-ben ezt kérte az ellenzék, akkor egy vizsgálóbizottság is megalakult, de semmi eredményt nem hozott, ám most teljesen megváltoztak az országos politikai viszonyok, éppen ezért helyben is feltétlenül szükségessé vált a városi televízió és nyomtatott sajtó átalakítása. Bojtos István név szerinti szavazást kért, ami után egyértelműen kiderült, a fideszes képviselői többség továbbra is váltig ragaszkodik az eredeti állapotok fenntartásához.

Közismert tény, hogy a Házy Attila – akit sokan egyenesen helyi „médiacézárnak” és teljhatalmú úrnak neveznek-tekintenek a nyugat-nógrádi térség sajtószolgáltatásában – vezette kft. tevékenységét több oldalról, mind a szakma, mind a nagyközönség részéről erőteljes kritika érte a szemmel látható és olvasható Fidesz-pártisága miatt, ám úgy tűnik, a balassagyarmati önkormányzatban a többség most még egyértelmű bizalmat szavazott neki(k), azaz mélyreható változások a közeljövőben aligha várhatóak a balassagyarmati médiában.

Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Kilépéséről faggatta az ellenzék Csach Gábort a képviselő-testületben

Nagy várakozás előzte meg a május 28-i képviselő-testületi ülést Balassagyarmaton, miután korábban Csach Gábor polgármester a közösségi médiában bejelentette, kilép a Fidesz-KDNP kötelékéből. Különösebb vita azonban nem alakult ki a témában ezen a tanácskozáson. Országos érdeklődést váltott ki a közelmúltban Csach Gábor balassagyarmati polgármester bejelentése, amikor személyes és szervezeti okokra hivatkozva nagy nyilvánosság előtt lépett… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Nógrád

Hatalmas embertömeg kóstolgatta az ízletes pampuskákat

A pünkösdi ünnepkör kiemelt nyugat-nógrádi rendezvényének számít immár két és fél évtizede a Pataki Pampuskafesztivál, amely lassan már valóban kezdi kinőni jelenlegi kereteit, annyian érdeklődnek az esemény iránt, kóstolva az ízletes finomságokat. Rekkenő hőségben érkeztünk meg Pünkösd vasárnapján a pataki sportpályához. Míg az autónak kerestünk megfelelő helyet – természetesen minél közelebb a programok központjához -,… Bővebben

Bővebben...