Ötvenkét migránst fogtak el a rendőrök egy nap alatt

Balassagyarmaton és Cereden tegnapelőtt, 12-én ötvenként illegális közel-keleti bevándorlót fogtak el a rendőrök egyetlen nap alatt.

A bevándorlási krízisről részletesebb információk olvashatók a „Fegyveres bevándorlókat fogtak el Ásotthalomnál” című cikkben (link: palochirnok.hu/2023/08/05/_trashed/).

A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Buda Gábor a nool.hu hírportálnak azt nyilatkozta: „A Balassagyarmati Rendőrkapitányság közterületi szolgálatot ellátó járőrei szeptember 12-én, kedden, 8 óra 36 perckor Szügy külterületén észleltek egy magyar hatósági jelzéssel ellátott, zárt dobozos áruszállító járművet, amely szemmel láthatóan túl volt terhelve.”

Hozzátette: „Megpróbálták intézkedés alá vonni, azonban a sofőr megkülönböztető jelzést figyelmen kívül hagyva haladt tovább, majd a Balassagyarmaton lévő Rákóczi úti körforgalomba hajtott, ahol összeütközött egy arra közlekedő személygépkocsival, amelyben anyagi kár keletkezett.”

A balesetet követően az áruszállítót vezető sofőr kiugrott a gépkocsiból és elszaladt a belváros irányába, majd a raktérből mintegy 35-40 migráns szállt ki, akik közül az egyenruhásoknak a helyszínen 13 személyt sikerült visszatartaniuk, a többiek pedig elszaladtak.

A szóvivő kiemelte: „A megerősítésre küldött rendőri egységek további illegális migránsokat találtak a település területén, így munkatársaink összesen 38, magukat szír állampolgárnak valló személlyel szemben intézkedtek, akik jogszerű magyarországi tartózkodásukat nem tudták igazolni, ezért őket a rendőrök visszaállították a déli ideiglenes határhoz.”

Kijelentette továbbá: „A vármegyei nyomozók az ügyben embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak.”

Ugyanezen a napon, a déli órákban megtagadta a határon történő átlépést a szlovák társhatóság, Cered közúti határátkelőhelyénél, szám szerint 14, magát szír állampolgárnak valló személynek, akik ugyancsak illegálisan, megfelelő okmányok és engedély nélkül tartózkodtak Magyarország területén. Ebben az esetben embercsempészés gyanúja nem merült fel. Őket előállították a Salgótarjáni Rendőrkapitányságra, ahonnan az egyenruhások visszaszállították őket a déli ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Forrás: police.hu

Kiemelt kép: police.hu

Aktuális Belföld

Fémdarabok kerülhettek a Nutella Muffin-ba, visszahívták a terméket

A fogyasztók biztonsága érdekében időről-időre szükségessé válhat egy-egy élelmiszer forgalomból történő kivonása. A mostani termékvisszahívás egy népszerű édességet érint, amelyben idegen anyag jelenlétének kockázata merült fel. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatása szerint a Ferrero Magyarország Kft. önkéntes visszahívást kezdeményezett, ugyanis az érintett termékben fémdarabok jelenléte nem zárható ki. A hatóság arra kéri a vásárlókat,… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...