,,Ha a magyarok bevonulnak Kárpátaljára, tárgyalunk” – üzente az orosz képviselő

„Meglátjuk, mi lesz később. Mindenesetre nagyon remélem, hogy ha Magyarország csapatai be is vonulnak, akkor csak Kárpátaljára” – mondta Anatolij Wasserman, az orosz Állami Duma tagja a Pravdának.

A képviselő Orbán Viktor Kossuth Rádióban elhangzott péntek esti mondataira reagált, ahol a magyar miniszterelnök elmondta, hogy szerinte nincsen már messze, hogy az Európai Unió vezetői nyugati békefenntartó erők Ukrajnába való bevonulásáról kezdjenek el beszélni.

Anatolij Wasserman a Pravdának azt is elmondta, hogy tisztában van azzal, hogy Kárpátalja sokáig Magyarország része volt, ezért a dolgok tisztázásának kérdése a területen élő magyar kisebbség és az orosz többség érdekvédelmének megerősítése.

Vlagyimir Putyin szóvívője, Dmitrij Peszkov már korábban elmondta, hogy szerinte komolyan kell venni Orbán Viktor kijelentését, hiszen egy nagyon veszélyes vitához vezethet, amennyiben igaz az állítása. Szakértői információk szerint az orosz vezetésben napirendre került a magyar miniszterelnök mondatainak elemzése, hiszen többen azt gondolták, hogy ezek egy lehetséges NATO-támadás tervei lehetnek.

Mivel az orosz-ukrán háború mellett a Kína és Tajvan közötti konfliktus is mélyülni kezd, a világpolitikai eseményekből lassan kirajzolódik két, egymással szemben álló nagyhatalmi tömb, melyek végleges megformálódása a hidegháborúhoz hasonlóan a nyugat-kelet közötti összecsapás kibontakozásához vezethetnek.

Orbán Viktor szavait komolyan veszi Moszkva, hiszen amellett, hogy többek között az Egyesült Államok és számos nyugat-európai állam fegyverekkel és pénzzel támogatja Ukrajnát, az orosz vezetés határozottan provokációként kezelheti a skandináv országok NATO-csatlakozását is.

Amennyiben a konfliktus eszkalálódna, és kiterjedne más európai országok területére is, az egy olyan jövőt készítene a kontinens számára, amelyből a többség leginkább csak vesztesként jöhet ki.

Ne felejtsük el, hogy amellett, hogy Oroszország és Kína egymásra találtak, így kölcsönösen segítve a másikat akár komoly katonai erőkkel is, Moszkva olyan nukleáris apparátussal van felvértezve, mellyel könnyen elhozhatná Európa számára is a szibériai telet.

A magyar érdek továbbra is csak a konfliktusokból való kimaradás lehet, hiszen történelmünk
vérzivataros esztendeiből tanulva megállapíthatjuk, hogy csak újra áldozatai lehetnénk egy
nagyhatalmak között zajló háborúnak.

Aktuális

Kegyetlenül megtorolta a zsarnok a szabadságmozgalmat

A Városi Művelődési Központ és Könyvtár aulájában emlékeztek meg Rétságon a tizenhárom aradi vértanú kivégzésének 175. évfordulóján. Az eseményen Mezőfi Zoltán, a nyugat-nógrádi járási székhely polgármestere tekintett vissza 1849. október 6. tragikus napjára. Beszédében kifejtette, míg 1711-ben a Rákóczi szabadságharc leverését követően a Habsburgok nem rendeztek vérengzést a mozgalom résztvevői között, addig szűk másfél évszázaddal […]

Továbbiak
Aktuális

Két tehetséges zeneművész nyerte el az első Szandai Mátyás-díjat

Balassagyarmat önkormányzata idén alapította meg a tavaly tragikus körülmények között tavaly elhunyt nemzetközi hírű bőgőművész, Szandai Mátyás emlékére azt a szakmai díjat, amivel feltörekvő fiatalokat ismernek el, támogatva további pályafutásukat. Első alkalommal két olyan tehetség kapta meg a kitüntetést, akiket a zenekedvelő tágabb nagyközönség is behatóbban ismerhet. A komolyzenei kategóriában Magyar Valentin, az ifjú zongoraművész […]

Továbbiak
Aktuális

Elkészült a Weiss-kúria külső korszerűsítése Cserháthalápon

Az előző önkormányzati ciklus utolsó napján, szeptember 30-án adták át Cserháthalápon a felújított egykori Weiss-kúria épületét. A leköszönő polgármester, Dócsné Sávolyi Henriett ezzel a „stílusos ajándékkal” búcsúzott el megbízatásától. A község felett magasodó dombon lévő kisnemesi kúria (a régi Műdekor) épülete az utóbbi időkben igen leromlott állapotba került, de korábban az önkormányzat minden törekvése ellenére […]

Továbbiak