Közös önkormányzati nyilatkozat született a nyugat-nógrádi vasút felélesztéséért

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal teljes körű fejlesztését szorgalmazza az a közös szándéknyilatkozat, amelyet több érintett települési polgármester fogalmazott meg a napokban.

Balassagyarmat, Berkenye, Ipolyság, Nógrád és Vác önkormányzata elhivatott abban – amelyhez képviselői hozzájárulás szintjén Diósjenő is csatlakozott -, hogy a mintegy hetven kilométeres szakaszon, amely hazánk gyönyörű tájegységein keresztül vezet a két város között, olyan mértékű felújításokat kezdeményezzenek, amely nemcsak a helyi szintű kötöttpályás közlekedés újjáélesztését szolgálja, hanem az idegenforgalom fellendítésére is komoly hatással lehet.

A balassagyarmati vasútállomás forgalmára is serkentő hatással lenne az átfogó fejlesztés

Jelenleg a két végpont között két óra a menetidő, amely a szándéknyilatkozat szerint egy esetleges jelentős infrastrukturális felújítás jóvoltából akár felére csökkenthető, ami hatalmas eredmény lehetne, és a gazdasági fellendülést is előteremthetné a térségben. Elég csak arra gondolni, hogy a pályaszakasz átfogó korszerűsítésével a vasúti közlekedés mindenképpen versenyképesebbé válna a közútival szemben, nem kevés forgalmi terhet vonna el a közel párhuzamosan futó 2-es főútról, ráadásul a térségben tevékenykedő szállítmányozó cégek felmérése alapján az évente itt termelődő mintegy 350 ezer tonna áru továbbítása is könnyebben megoldható, ha a vasútvonal állapota megfelelő színvonalú. A szándéknyilatkozat megállapítja továbbá, hogy a fejlesztés a munkaerőpiaci mobilitásra ugyancsak előrelendítő hatást érne el, mindazonáltal a befektetők számára kedvezőbb feltételeket biztosíthatna, csökkentve a lakossági elvándorlás arányát, illetve növelné az idegenforgalmat.

Ipolyság szintén csatlakozott a kezdeményezéshez, mondván a Drégelypalánk és a felvidéki város közötti, korábban felszedett 6,8 kilométer hosszú sínpár újrafektetése érdekében minden politikai csatornát igénybe kell venni, akár EU-pénzek felhasználásával, így pedig nemzetközi szintűvé bővíthető az együttműködés, amely mind Magyarország, mind Szlovákia alapvető érdeke.

A szándéknyilatkozatot Csach Gábor Balassagyarmat, Zachar Pál Ipolyság, Dávid Barbara Nógrád, German József Berkenye polgármestere, Kiss Zsolt János, Vác alpolgármestere, valamint Csabuda Árpád, Diósjenő önkormányzati képviselője szorgalmazta.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Íjászaton vettek részt a Mi Hazánk Ifjai

Ingyenes nyílt napon vehettek részt a Mi Hazánk Ifjai az Árpád Népe Egyesület jóvoltából. A Mi Hazánk Ifjai Pest vármegyei csapata múlthét szombati kalandjait láthatjuk összefoglalva vármegyei Facebook oldalukon. Az egész napot programok sorozata töltötte ki, nevezetesen egy Margit-szigeten megtartott, igen komoly szintű küzdősport oktatáson vehettek részt a fiatal aktivisták, majd délután az Árpád Népe… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Felvidék Közéleti Politika Történelmi

Trianon videóval emlékeztek meg a Mi Hazánk Ifjai

Hazánk leggyönyörűbb tájain forgattak megemlékező videót a Trianoni Békediktátum aláírásának 106. évfordulója alkalmából a Mi Hazánk Ifjai. A videó elején a síron túlról hallhatjuk vissza Drábik János szavait: „A múlt egy nemzetnek olyan, mint fának a gyökér; ha a gyökeret elvágják, a fát könnyű kidönteni.” Számtalan magyar ember teszi fel a kérdést nap mint nap:… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...