Csatangoló kutyafalkák miatt erősítenék a közbiztonságot Ipolyvecén

Rendkívüli lakossági fórumot hívott össze március 10-én este Ipolyvece önkormányzata. Szőlősi Kornél polgármester tájékoztatása szerint immár hatósági eszközökkel lépnek fel a falu utcáin csatangoló és embereket megtámadó kutyák, valamint a hulladéktároló kukákat felborogató személyek ellen.

Az interneten megjelent felhívás keltette fel a Palóc Hírnök munkatársainak figyelmét a minap. A plakát szerint a március 10-i rendkívüli lakossági fórum témája így hangzott: „Elég volt, rendet, biztonságot, tisztaságot Ipolyvecén”. Roppant kíváncsiak lettünk arra, vajon mi lapulhat meg a fejlemények hátterében, ezért a megadott időpontban megjelentünk a község művelődési házában.

Szőlősi Kornél polgármester tájékoztatta az intézkedésekről a lakossági fórum résztvevőit

A mintegy nyolcszáz fős lakosságú településről legalább nyolcvan férfi és nő érdeklődött az épületben a részletek iránt, ami mindenképpen magas számnak mondható. Szőlősi Kornél, a falu polgármestere elöljáróban leszögezte, Ipolyvece mindig is az összetartó és rendezett települések közé tartozott a nyugat-nógrádi térségben, éppen ezért a közelmúltban felmerülő akut kérdésekkel megelőző szándékkal, de fokozottan foglalkozni kell, mert kezdenek tűrhetetlenné válni az állapotok. A község utcáin ugyanis az elmúlt hónapokban megszaporodtak a felelőtlen állattartás következtében gazdátlanul csatangoló kutyák, ami önmagában nem lenne baj, ha az állatok szelíden viselkednének, ám az már elviselhetetlen, ha az ebek falkába szerveződve támadják meg a leveleket kihordó postást, vagy a kisgyermekét babakocsiban toló anyukát. Ráadásul jól beazonosítható, hogy kik a kóborló kutyák tulajdonosai, de hiába minden figyelmeztetés, két-három nap múlva ugyanúgy az utcákon szaladgálnak az állatok.

A polgármester hangsúlyozta, nem látott más lépést: a rend és a biztonság helyreállítása érdekében az önkormányzat a hatóságokhoz fordul, így az elkövetkező időkben rendszeresebb lesz Ipolyvecén a rendőri és az állatorvosi jelenlét, és a falu jegyzőjével karöltve szigorúan, ugyanakkor állatbarát módon veszik fel a harcot a csatangoló kutyákkal, és persze jogsértő gazdáikkal szemben is, rászorítva ezzel őket a szabályoknak megfelelő ebtartásra – mert ez minden jószándékú falubeli érdeke. A rendet megszegőkre pedig komoly bírság várhat, ami elérheti akár a 450 ezer forintot.

Az ipolyvecei utcákon rendszeresen csatangolnak az elszabadult kutyák

A másik „neuralgikus” téma, ami feltétlenül megoldásra szorul, a közterületi szemetelés. A csütörtöki hulladékszállítási napokon ugyanis rendszeresen előfordul, hogy a porták elé kirakott kukákat felborítva, tartalmukat szétdobálva találják a helyiek, amelyekből messzi méterekre hullik szerteszét a szemét, csúfítva ezzel a faluképet, bosszantva a tisztességes lakosokat. Néhányan ugyanis folyamatosan „fosztogatják” a hulladéktároló edények tartalmát, ki tudja milyen „kincseket” remélve benne, és bizony sokszor feldől a kuka, és a világ minden kincséért sem állítanák talpra a guberálók. Ezekkel az elkövetőkkel szemben is határozottabb fellépést ígér a jövőben az önkormányzat.

Végezetül Szőlősi Kornél kifejtette, minden ipolyveceit arra kér, figyeljenek egymásra, épített és természeti környezetükre, a régi, jóféle falusi összetartás segítségével megelőzve, hogy a jövőben hasonló esetek előforduljanak a településen.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...