Pénteki gondolatok (30.) – Civilek kezébe nem való fegyver

Világéletemben megrögzött pacifista voltam. Fegyver esetleg csak akkor került a kezembe, amikor a kerti meggyfa gyümölcseit dézsmáló seregélyeket zavargattam a légpuskával, de akkor is csak ijesztgető lövéseket adtam le a levegőbe. Nem csoda hát, ha erőteljesen zavar mindenfajta militarista, katonai jellegű szemlélet.

Amikor meghallottam a szegény hölgy esetét, akit az újdörögdi kiképzőbázison éles gránát hajítása közben ért a végzetes baleset, amelynek során mindkét kezét elvesztette, alaposan elszakadt bennem mindenfajta türelmi cérna. Főleg akkor, amikor a kaszinókirály honvédelmi miniszter mentegetőzött, félretolva minden személyes felelősséget, ujjal mutogatva azokra, akik szemrehányó szavakkal illették őt, és a hadsereget. Arra gondoltam azonnal, inkább maradjon a horvátországi villái hűvösében, vagy az Adrián horgonyzó luxusjacht kabinjának sötétjében, minthogy egy ország hivatásos katonaságát irányítsa.

Megmondom keményen: civil kezébe nem való fegyver. Erre a közigazgatásban dolgozók számára ilyen kiképzéseket szerveznek, hogy a gyorstalpaló után máris éles lőszereket kapnak a kezükbe. Ráadásul teljesen igazat adok Ruszin-Szendi Romulusznak, aki kijelentette, erősen ajánlott volt a kormánytisztviselőknek ez a katonai jellegű kiképzés. Igen, a mai fideszes vezetésű körökben az „erősen ajánlott” kifejezés annyit tesz, ha nem engedelmeskedsz, ha visszautasítod ezt a „fergeteges” ajánlatot, akkor bizony az állásoddal játszol.

Ezek után nyíltan kijelentem, személy szerint bezárnám az összes magyarországi honvédelmi sportközpontot, megtiltanám a középiskolások kadét-oktatását, mert semmi sem indokolja ezt a túlzottan militarista szemléletet. Még az sem, hogy a szomszédságunkban háború dúl, mert kizártnak tartom, hogy a harcok bármilyen erőteljes szele átcsapjon a magyar-ukrán határon. Természetesen a felnőttek önkéntes alapú egyenruha-felvételét nem ellenzem, de kizárólag akkor, ha minden tekintetben alkalmas az illető, hogy fegyvert vegyen a kezébe, hosszú-hosszú képzési folyamaton átesve, amely során kizárólag hatástalanított lőszerekkel foglalatoskodhat.

A magyar kormány bődületes hibát követett el a katonai pályafutás mértéktelen népszerűsítésével, és lám, itt az „eredménye”. A fiatal hölgy soha többé nem zongorázhat, és ez bizony Szalay-Bobrovniczky Kristóf felelőssége is, akinek nincs más útja, mint felemelt kézzel visszavonulni a kaszinói birodalmába.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...