Dócs Dávid: Az állattartóknál most a lét a tét!

„A Mi Hazánk Mozgalom határozottan arra kéri a hatóságokat és az agrárminiszter urat, hogy ne egy eszetlen protokollt kövessenek!” – nyilatkozta Dócs Dávid

A Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési jegyzője, Dócs Dávid szombaton sajtótájékoztatót tartott a Vigadó Palota-i Agrárminisztérium előtt, ahol azt nyilatkozta: „Az állattartóknál most tényleg a lét a tét. Sajnos az ország észak-nyugati sarkában most tragédia tombol, hiszen felütötte fejét a rendkívül ragályos száj- és körömfájás, mely három állatfajra is, a sertésekre, a juhokra és a szarvasmarhákra is rendkívül veszélyes, illetve a vadon élő állatok és akár a kecskék is elkaphatják.”

A képviselő kifejtette, hogy a jelenlegi protokoll szerint ahol a betegség felütötte a fejét, ott egyértelműen kényszerölést kell végrehajtani és az egész állományt el kell pusztítani. Álláspontja szerint immár társadalmi szinten komoly etikai és erkölcsi aggályokat vet fel a kérdés, miszerint egészséges állományokat miért kell leölni azokban a 3 és 10 kilométeres zónákban, melyek a veszélyeztetett területet veszik körbe.

Hozzátette: „Ez azért furcsa, mert a betegséget Kisbajcson azonosították be először, mégis Levélig terjedt tovább, ami 47 kilométerre található Kisbajcstól. Ez azt jelenti, hogy a teljes kivágás – főleg az egészséges állatoknál – sem biztos, hogy megoldja a problémát.

A kényszerleölés módszerét már a 20. század elején is alkalmazták Svájcban, ahol több tízezer, illetve az Egyesült Királyságban, ahol több mint kétszázezer állatot mészároltak le, a betegség terjedését azonban nem sikerült meggátolni.”

Dócs Dávid szerint hiába ölik le a háztáji állatokat, hiszen a rágcsálók, a ragadozók, a madarak és a vadon élő párosujjú patások is tudják terjeszteni ezt a betegséget, így a kezelésére a leginkább bevált módszer a lokalizálás, a fertőtlenítés és az állatok elszigetelése, amennyire csak lehet egymástól.

A Mi Hazánk továbbá hiányolja a működőképes kommunikációt az illetékes hatóságok és a gazdálkodó állattartók között, hiszen most valahogy sem a NÉBIH, sem a NAV nem jeleskedik a gazdálkodók felkeresésében, pedig egy ilyen helyzetben ez indokolt lett volna. A párt azt javasolja, hogy a fertőtlenítés költségei ne a gazdálkodókat terheljék, hanem vállalja át az állam.

„Természetesen mi is igyekszünk a gazdáknak segíteni, ahogy csak lehet, annak érdekében, hogy minél kevesebb ártatlan állatot kelljen leölni.” – tette hozzá a képviselő

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...