Történelmi bravúrral jutott fel a Magyar Kupa főtáblájára a Patak FC

Két osztállyal magasabb szinten játszó ellenfelével szemben ért el hazai pályán bravúros döntetlent a labdarúgó Magyar Kupa Nógrád vármegyei selejtezőjében a Patak FC csapata, ezzel sporttörténelmi sikert aratva fennállása során először jutott fel az országos főtáblára.

A vármegyei harmadik vonalban szereplő nyugat-nógrádi alakulat a sorsdöntő összecsapáson a Bánk vármegyei első osztályban vitézkedő gárdáját fogadta a pataki sportpályán, és az első félidőben kétszer is vezetést szereztek, ráadásul a második gól szinte közvetlenül a lefújás előtt esett, amire a vetélytárs nem tudott válaszolni. A második játékrészben ugyan egyenlítettek a bánkiak, de a szívósan védekező házigazdák nem engedték, hogy újból betaláljanak, a 2-2-es végeredmény pedig azt jelentette, hogy a kétszer negyvenöt perc után hatalmas örömünnep tört ki egyaránt a zöld gyepen a játékosok között és az oldalkorlátok mögött a lelkes szurkolótábor körében.

A sporttörténeti sikert kiharcoló csapat a Bánk elleni sorsdöntő összecsapás kezdése előtt

A továbbjutást követően Bella Sándor, a patakiak csapavezetője portálunk érdeklődésére elmondta, tisztában voltak azzal, hogy ezen a mérkőzésen nem ők számítottak esélyesnek, de titkon remélték, hogy megszorongathatják riválisukat és a meccs végén emelt fővel jöhetnek le a pályáról. Az összecsapáson az amatőr foci minden szépségét felmutatták, páratlan küzdeni tudást, összpontosítást és alázatot, az egymásért való kiállást. Ez a számítás bejött, a lelkes, odaadó és fegyelmezett játék meghozta gyümölcsét.

Bella Sándor hozzátette, a Pataki Sportegyesület idén ünnepli megalakulásának nyolcvanadik évfordulóját, és nagyon szerettek volna a jubileumi esztendőben történelmet írni, amit a Magyar Kupa főtáblára jutással meg is tették. Végezetül köszönetét fejezte ki mindazoknak, akik bármilyen formában hozzájárultak a bravúrhoz, főként a szép számú drukkerhadnak, a szimpatizánsoknak, akik buzdításukkal segítették a játéktéren harcoló társaságot.

A Patak FC tagsága most izgalommal várja a főtábla júliusban esedékes sorsolását, amelyen legfeljebb NB III-as ellenfelet kaphatnak, mivel az NB I., illetve az NB II. klubjai csak a későbbi fordulókban kapcsolódnak be a küzdelmekbe.

Megkerestük Fekete Tibort, Patak polgármesterét is, aki elmondta, nem csak a falu önkormányzatának vezetőjeként, hanem egykori játékosként is roppant büszke arra, hogy a fiúk ekkora boldogságot okoztak a település apraja-nagyjának, és bízik benne, hogy nem csak egyetlen fellépés jut nekik a Magyar Kupa további forgatagában. Mivel szinte biztos, hogy a következő ellenfelüket is hazai környezetben fogadják, így az augusztusi időpontban kellő körítést is szerveznek majd az újabb sporttörténelmi alkalomra.

Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...