Önerőből fedte be a kátyúkat a vár alatti útszakaszon a nógrádi önkormányzat

Közel egy kilométeres útszakaszon szüntette meg a kátyúkat saját erőből az elmúlt hétvégén Nógrád önkormányzata. A vár alatt található, gyakorta használt burkolatra komolyan ráfért a javítás.

A részletekről Dávid Barbara, a nyugat-nógrádi önkormányzat polgármestere számolt be. Bevezetőként hangsúlyozta, hogy az érintett terület, a Váci utca sarkától a vasúti átjáróig az önkormányzat tulajdonába került, azaz az egyes karbantartási munkálatokért már a faluvezetés a felelős. Hozzátette, a teljes aszfaltcserére több ajánlatot kértek szakcégektől, ami tartalmazta volna a teljes útmarást és az új burkolat lefektetését, ám olyan összegekkel szembesültek, aminek kifizetésére nincs lehetőségük. Lakossági javaslatra közös adománygyűjtés indult, ennek eredményeként közel 1,3 millió forint állt rendelkezésre, amiből hidegaszfaltot vásároltak, és egy helyi vállalkozó közreműködésével megtörtént a legsürgetőbb területek befedése, kátyúmentesítése.

A vár alatti ívelt útszakasz gyakorlatilag járhatatlanná vált a tátongó kátyúk miatt (fotó: facebook – Dávid Barbara)

A polgármester kifejtette, ez az útszakasz az elmúlt időszakban gyakorlatilag járhatatlanná vált, nélkülözhetetlen volt az állapot javítása, ami közlekedésbiztonsági szempontból átmeneti megoldásként megfelel, de természetesen továbbra is próbálkoznak, hogy központi állami források (például a Magyar Falu Program pályázata) jóvoltából megtörténhessen a teljes aszfaltozás.

Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Közéleti Politika

Íjászaton vettek részt a Mi Hazánk Ifjai

Ingyenes nyílt napon vehettek részt a Mi Hazánk Ifjai az Árpád Népe Egyesület jóvoltából. A Mi Hazánk Ifjai Pest vármegyei csapata múlthét szombati kalandjait láthatjuk összefoglalva vármegyei Facebook oldalukon. Az egész napot programok sorozata töltötte ki, nevezetesen egy Margit-szigeten megtartott, igen komoly szintű küzdősport oktatáson vehettek részt a fiatal aktivisták, majd délután az Árpád Népe… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Felvidék Közéleti Politika Történelmi

Trianon videóval emlékeztek meg a Mi Hazánk Ifjai

Hazánk leggyönyörűbb tájain forgattak megemlékező videót a Trianoni Békediktátum aláírásának 106. évfordulója alkalmából a Mi Hazánk Ifjai. A videó elején a síron túlról hallhatjuk vissza Drábik János szavait: „A múlt egy nemzetnek olyan, mint fának a gyökér; ha a gyökeret elvágják, a fát könnyű kidönteni.” Számtalan magyar ember teszi fel a kérdést nap mint nap:… Bővebben

Bővebben...