Saját menzán ebédelhetnek ezentúl a rétsági diákok

Hosszú hercehurca után végre hivatalosan átadhatták a Rétsági Általános Iskola ebédlőjét. A diákok a jövő héttől ebédelhetnek az új menzán.

Igen viszontagságos körülmények között került rá az utolsó hatósági pecsét nemrégiben a rétsági iskolai étkezde működésére. Eredetileg évekkel ezelőtt a szülők határozott kívánsága volt, hogy intézze el mielőbb az önkormányzat, ne a város túloldalán lévő ebédlőbe kelljen a gyerekeknek átjárniuk, a balesetveszélyeket rejtegető 2-es főutat átszelve az éhségük csillapítására. A nyugat-nógrádi város képviselő-testülete végül úgy döntött, engedve a kívánságnak, önerőből végrehajtja a beruházást. Mintegy kétszázmillió forintot különítettek el a célra, és az intézmény épületénél, a tornateremhez vezető folyosóhoz csatlakoztatva déli irányban húzták fel az ebédlőt. Csakhogy a megvalósítás közben különböző gondok merültek fel, például a kivitelező vállalkozó feladatteljesítési határidőivel kapcsolatban, ugyanakkor az egyes engedélyeztető hatóságok is kifogásokat jelentettek be, mígnem a „rétestésztaként” elnyúló huzavona végén a közelmúltban minden akadály elhárult, és június 4-én átadhatták a létesítményt.

Az épületre hosszú huzavona után kapta meg a működési engedélyt az önkormányzat

Az iskolások közreműködésével megrendezett avatóünnepségen erre a hercehurcára utalt Mezőfi Zoltán polgármester is, kiemelve, hogy most már nem azzal kell törődni, milyen nehézségeken keresztül vezetett az út idáig, hanem élvezettel fogyasszák a tanulók itt, a konyhán elkészült finomságokat.

Az iskolások hamarosan már az új helyen fogyaszthatják el ebédjüket

Hasonlóképpen fogalmazott Balla Mihály országgyűlési képviselő is, aki elsősorban azt hangsúlyozta, Rétság egész Nógrád vármegye gazdaságának motorja, és megérdemli, hogy az élet minden területén, az oktatásban, kultúrában és az ellátórendszerben is a legmagasabb színvonalat nyújtsák a lakosságnak, amibe beletartozik a most elkészült iskolai étkezde.

Jó étvágyat fiatalok!

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Íjászaton vettek részt a Mi Hazánk Ifjai

Ingyenes nyílt napon vehettek részt a Mi Hazánk Ifjai az Árpád Népe Egyesület jóvoltából. A Mi Hazánk Ifjai Pest vármegyei csapata múlthét szombati kalandjait láthatjuk összefoglalva vármegyei Facebook oldalukon. Az egész napot programok sorozata töltötte ki, nevezetesen egy Margit-szigeten megtartott, igen komoly szintű küzdősport oktatáson vehettek részt a fiatal aktivisták, majd délután az Árpád Népe… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Felvidék Közéleti Politika Történelmi

Trianon videóval emlékeztek meg a Mi Hazánk Ifjai

Hazánk leggyönyörűbb tájain forgattak megemlékező videót a Trianoni Békediktátum aláírásának 106. évfordulója alkalmából a Mi Hazánk Ifjai. A videó elején a síron túlról hallhatjuk vissza Drábik János szavait: „A múlt egy nemzetnek olyan, mint fának a gyökér; ha a gyökeret elvágják, a fát könnyű kidönteni.” Számtalan magyar ember teszi fel a kérdést nap mint nap:… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...