Stégdíjat kell fizetniük Bánkon a nyaralóknak

A község hivatalos facebook-oldalán tette közzé a nyugat-nógrádi falu önkormányzata, hogy a képviselő-testület határozatban szabályozza a Bánki-tó partszakaszain található horgászstégek nyári használati rendjét.

Torma Andrea polgármester tájékoztatása szerint a helyi horgászegyesület vezetőségével egyeztetve dolgozták ki a részleteket. Ez alapján úgy döntöttek, hogy a tóparti stégeken a nyári strandszezon ideje alatt délelőtt 9 és este 19 óra között használati díjat vezetnek be. Ez alól kivételt képez az a kilenc pont, amelyet kizárólag a horgászok számára tartanak fenn, és a strandolók napozásra nem vehetik igénybe. A használati díj összegét napi négyezer forintban állapították meg, és az erre jogosító jegyet a strand pénztárában vásárolhatják meg.

A horgászstégeken előszeretettel napoznak a fürdővendégek, de mostantól fizetni kell a használatért

A bejegyzéshez Csizmár Gábor önkormányzati képviselő indoklásul hozzáfűzte, a tó környezetét rendszeresen kezelik, takarítják, ápolják és védik, gyűjtik a szemetet, javítják a berendezéseket és eszközöket, és azoktól a személyektől, akik távolabbi területekről érkeznek vendégként Bánkra, elvárható, hogy valamilyen szinten kapcsolódjanak be a fenntartás költségeibe. Hozzátette, a stégek a helyi horgászegyesület magántulajdonában vannak, és erre a problémára mindenképpen megoldást kellett találnia a faluvezetésnek, annak ellenére is, hogy a nyári időszakban számolniuk kell az esetleg incidensekkel.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Íjászaton vettek részt a Mi Hazánk Ifjai

Ingyenes nyílt napon vehettek részt a Mi Hazánk Ifjai az Árpád Népe Egyesület jóvoltából. A Mi Hazánk Ifjai Pest vármegyei csapata múlthét szombati kalandjait láthatjuk összefoglalva vármegyei Facebook oldalukon. Az egész napot programok sorozata töltötte ki, nevezetesen egy Margit-szigeten megtartott, igen komoly szintű küzdősport oktatáson vehettek részt a fiatal aktivisták, majd délután az Árpád Népe… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Felvidék Közéleti Politika Történelmi

Trianon videóval emlékeztek meg a Mi Hazánk Ifjai

Hazánk leggyönyörűbb tájain forgattak megemlékező videót a Trianoni Békediktátum aláírásának 106. évfordulója alkalmából a Mi Hazánk Ifjai. A videó elején a síron túlról hallhatjuk vissza Drábik János szavait: „A múlt egy nemzetnek olyan, mint fának a gyökér; ha a gyökeret elvágják, a fát könnyű kidönteni.” Számtalan magyar ember teszi fel a kérdést nap mint nap:… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...