Hamarosan méri már a sebességet a rétsági traffibox

Kihelyezték Rétság északi határában a 2-es főút új sebességmérő berendezését, a traffibox-állomást. Az eszköz még nem működik, de a városi rendőrkapitányság hamarosan előteremti az üzemeltetés feltételeit.

Még januárban számoltunk be arról portálunkon, hogy közös helyszínbejárás után jelölte ki a város önkormányzata és a helyi rendőrkapitányság a közútkezelő munkatársaival egyetemben, hová is tegyék az új sebességmérő berendezéseket. A megfelelő pontot végül az északi településrészen, a benzinkúttól nem messze, a Takarék utcai kereszteződés közelében találták meg. Mezőfi Zoltán polgármester akkor a Palóc Hírnök megkeresésére elárulta, határozott cél volt, hogy a 2-es főút átmenőforgalmának további csillapítása érdekében újabb megoldásokat alkalmazzanak, ezért döntöttek az állandó pontú traffibox létesítése mellett. Az első ilyen eszközt saját forrásból, megközelítőleg hétmillió forintért szerezte be az önkormányzat, de a kiépítés körülményeire tekintettel maga a tényleges beüzemelés hónapokig eltarthat.

A traffibox hamarosan megkezdi működését Rétságon (fotó: facebook)

Nemrégiben Jávorka János, Rétság képviselő-testületének tagja osztotta meg a facebook-on a hírt, hogy a berendezés immár kikerült a város északi bejáratához. Hozzátette, a rendőrséggel kötendő megállapodás alapján a traffiboxba a legrövidebb időn belül a hatóság elhelyezi a megfelelő mérőeszközt, már csak mindössze néhány kiegészítő elem betétele szükséges.

A város önkormányzata pályázat útján hasonló berendezés beszerzését tervezi a déli bekötő területre is, ez később történhet meg, a Versenyképes Járások Program keretében.

Aktuális Belföld

Fémdarabok kerülhettek a Nutella Muffin-ba, visszahívták a terméket

A fogyasztók biztonsága érdekében időről-időre szükségessé válhat egy-egy élelmiszer forgalomból történő kivonása. A mostani termékvisszahívás egy népszerű édességet érint, amelyben idegen anyag jelenlétének kockázata merült fel. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatása szerint a Ferrero Magyarország Kft. önkéntes visszahívást kezdeményezett, ugyanis az érintett termékben fémdarabok jelenléte nem zárható ki. A hatóság arra kéri a vásárlókat,… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...