Kurta-furcsa igazgatóváltás Balassagyarmaton (7.) – És „beszól” az influenszer

Eredeti terveinkkel ellentétben folytatjuk a Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola igazgatóváltásával kapcsolatos háttérkörülmények boncolgatását. Ennek oka, hogy egy új, váratlan fejlemény történt. Megszólalt ugyanis a témában egy országosan közismert, Nógrád vármegyei digitális tartalomkészítő (influenszer), ráadásul nyílt levelében egy kebelbarátjáról is igen érdekes dolgokat állít.

Ha nem hívja fel a figyelmünket egy régi ismerős, alighanem átsiklottunk volna Varga-Bíró Tamás hozzánk – pontosabban a cikksorozat írójához – intézett nyílt levele felett. De mivel elolvastuk, úgy gondoltuk, annak tartalmáról feltétlenül tájékoztatjuk a Palóc Hírnök olvasóközönségét, hiszen felettébb különös állítások is szerepelnek benne.

A Fideszhez közel álló digitális tartalomkészítő férfi saját facebook-oldalán intézte vezető újságírónk, Hegedűs Henrik számára keltezve ezt a „nyilatkozatot”. Nem kívánjuk most szóról-szóra idézni, milyen gondolatokat fogalmazott meg az influenszer, csupán néhány, fontosabbnak tekintett elemét emeljük ki.

Egy közismert influenszer igen érdekes nyílt levelet fogalmazott meg a Dózsa iskola igazgatóváltásával kapcsolatban

Az egyik ilyen a szinte „atyáskodó”, már-már lekezelő hangvételű stílus, amelyben a szerzőnek ad tanácsot, mondván ne foglalkozzon oknyomozó újságírással, mert a Dózsa iskola igazgatóváltásával kapcsolatos cikksorozat az ő szemében nem más, mint a legbulvárabb bulvár, sőt ajánlja a szerzőnek, inkább foglalkozzon azzal, amihez igazán ért, azaz a sporttal. A másik személyeskedő megjegyzése pedig az, hogy emlékszik azokra az időkre, amikor „Gyurcsányék szekerét toltad, most pedig a Mi Hazánk házi szerzőjeként tartanak számon”, ráadásul azt is megemlíti, hogy a párt megrendelésére vette elő Szabó Csaba leváltásának ügyét (azt bezzeg elfelejti megemlíteni, hogy a szerző az elmúlt tizenöt évből tizenháromban a kormánypárti sajtóban dolgozott). Ugyanakkor az az igazság, hogy teljesen egyéni indíttatásból, saját ötlettől vezéreltetve vetette fel Hegedűs Henrik a témát, amiben senki sem befolyásolta politikai érdekekből.

Na de csak ezek után jött a cifraság! Ugyebár a negyedik fejezetben egy külsős informátorunk tájékoztatása alapján megemlítettük, magas rangú nógrádi politikai körökből nyomásgyakorlás történt a Balassagyarmati Tankerületi Központra, méghozzá egy sportpolitikai bosszú képében. Erre reagálva Varga-Bíró Tamás a nyílt levelében közli: „miért sejtetéssel apellálsz? Miért nem nevezed nevén a szereplőket? Gondolok itt elsősorban Barna Janira.” Nos ez a Barna Jani nem más, mint Barna János, a Nógrád Vármegyei Közgyűlés alelnöke. Akiről mi egyáltalán nem szóltunk a fent említett részben. De ha egyszer az influenszer kimondta, biztosan ő lehet az személyiség, aki befolyásolhatta a tankerület döntéshozatalát. Ám Varga-Bíró itt nem áll meg, és olyan vádakat sorol a saját személyes barátjára (hiszen jól tudjuk, hogy nem egyszer írt igazán színvonalas ünnepi beszédet Barna János számára), ami semmiképpen sem hízelgő. Íme a nyílt levél idézett része: „Hogy kiabál? Mi az hogy? Hogy nem veti meg az italt? Hojjoj! Hogy néha odavág, és nem csak képletesen? Úgy biza! Hogy néha olyan nyers, mint egy angol bélszín? Az már szent igaz!” Ezek után az olvasóra bízzuk, vajon el tudják-e képzelni, hogy nyilvánosan bárki ilyen válogatott vádakat zúdítson a barátjára?!

Igaz, ezután Varga-Bíró Tamás hangnemet vált, és mintegy kompenzációként, avagy védekezésképpen ezt írja: „De az is ő, aki a közügyekben jártas vármegyei politikus, aki tűzbe megy a barátaiért, aki több jótékonysági szervezetet támogat és ő maga is jótékonykodik. És ha valakivel valami baja van, azt annak az illetőnek a szemébe mondja”. Ha ez igaz állítás Barna Jánosra, mindenképpen méltánylandó és megsüvegelendő, ám mindezt azok után hallva, hogy a közgyűlési alelnök „piás”, igencsak visszatetsző vélemény az influenszer részéről.

Mindent összevetve a nyílt levélben szereplő kijelentésekre nem kívánunk Varga-Bíró Tamásnak érdemben válaszolni, a véleményalkotást meghagyjuk a Kedves Olvasónak, de az biztos, hogy az egykori őrhalmi templomi kántor és muzsikus önmagát minősíti ezzel a nyilatkozatával.

Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Kilépéséről faggatta az ellenzék Csach Gábort a képviselő-testületben

Nagy várakozás előzte meg a május 28-i képviselő-testületi ülést Balassagyarmaton, miután korábban Csach Gábor polgármester a közösségi médiában bejelentette, kilép a Fidesz-KDNP kötelékéből. Különösebb vita azonban nem alakult ki a témában ezen a tanácskozáson. Országos érdeklődést váltott ki a közelmúltban Csach Gábor balassagyarmati polgármester bejelentése, amikor személyes és szervezeti okokra hivatkozva nagy nyilvánosság előtt lépett… Bővebben

Bővebben...