Érsekvadkert polgármestere megint „beleszállt” Balla Mihályba

Nógrádi közéleti körökben általánosan ismert tény, hogy Érsekvadkert polgármestere és a községben élő Balla Mihály finoman szólva sem eszik egymás tenyeréből. Dr. Őszi Attila nem először illette válogatott kritikákkal a térség országgyűlési képviselőjét, ezúttal Magyar Péter Nagyorosziban tartott utcafórumán. Természetesen nem maradt el a honatya válasza sem.

Június közepén írtunk arról a Palóc Hírnökön, hogy dr. Őszi Attila, Érsekvadkert polgármestere a facebook-on nem éppen hízelgő véleményt fogalmazott meg Balla Mihályról, mondván hiába él a faluban a nyugat-nógrádi térség országgyűlési képviselője, az utóbbi időben folyamatosan bukják el a fejlesztési pályázati támogatásokat, holott az önkormányzat minden alkalommal kiváló előkészítő munkát végzett. Az elutasítás hátterében pedig az állhat, hogy a település vezetése nem a fideszes színeket képviseli (a részletes cikk itt elérhető: https://palochirnok.hu/2025/06/17/miert-nem-kap-kozponti-tamogatasokat-ersekvadkert/).

Bő egy hónap elteltével a polgármester ismét felemelte szavát a parlamenti képviselővel szemben. Magyar Péter, a TISZA Párt vezére nyolcvan napos országos korteskörútján egy röpke „pillanatra” betért Nagyorosziba, de nem akárhogy, egy nyitott tetejű veteránautó kormányánál ülve, és tartott szabadtéri fórumot a község központjában. Az ipolyinfo.com beszámolója szerint ide látogatott el dr. Őszi Attila, és mondta el véleményét a vitában. Az említett cikkben szerepel, hogy a polgármester kijelentette, az elmúlt huszonhét év alatt annyit kapott Érsekvadkert, mint amennyi felszólalása volt Balla Mihálynak az országházban, aminek nyugodtan utána lehet nézni a hivatalos forrásokban. Nem kertelt, hozzáfűzte, gyalázat, ami most van, a falu iskolája például napról-napra csak leépül, és sokkal észszerűbb megoldás lenne, ha a tankerületi központtól az önkormányzat visszavenné az intézmény fenntartását, mert így sokkal több forrás jutna a „suli” működtetésére, fejlesztésére.

Balla Mihály a község főterének fejlesztésére is hivatkozott válaszában

Ezekre a szavakra facebook-posztjában szinte azonnal felelt Balla Mihály. Hangsúlyozta, az érsekvadkerti polgármester úgy tűnik, igen feledékeny, mert állításaival ellentétben az elmúlt tíz évben éppen az ő javaslatára közel 2,7 milliárd (!) forint fejlesztési támogatást kapott a község a kormánytól. Idén például egy 300 milliós külterületi útfelújítást ítéltek meg az önkormányzatnak és jelenleg is zajlik egy komplex fejlesztés, ami a főtér megújítását is tartalmazza. Megemlítette a továbbiakban az óvoda és a bölcsőde építését, ami három éve készült el. Az iskolában pedig nemrégiben született meg a döntés az új tornacsarnok létesítéséről, ami önmagában kétmilliárdba kerül, és az intézmény Nyugat-Nógrádban a legkorszerűbb intézmények közé tartozik és az oktatás színvonala is jelentős. A honatya megfogalmazása alapján csak a Magyar Falu Programon belül tizenkét fejlesztés történt Érsekvadkerten, többek között belterületi utak, az orvosi rendelő, a faluház, valamint játszóterek modernizálása. Végezetül kifejtette, „a céltudatos ember nem foglalkozik rosszindulatú megjegyzésekkel, hanem folytatja a megkezdett munkát”.

Balla Mihály bejegyzése alatt kialakult egy kisebbfajta „kommentháború”, amibe még Barna János, a Nógrád Vármegyei Közgyűlés alelnöke is bekapcsolódott (aki kíváncsi a részletekre, tekintse meg Balla Mihály facebook-oldalát). Mi több, dr. Őszi Attila élt a viszontválasz lehetőségével. Ebben sorozatosan igyekezett megcáfolni az országgyűlési képviselő kijelentéseit: így az iskolai tornacsarnok kialakítása nem az önkormányzat projektje, hanem a Balassagyarmati Tankerületi Központé, ráadásul a megvalósulás legkorábban 2028-ban várható, és a beruházási összeg sem stimmel, hanem ténylegesen 1,5 milliárd forint. Ráadásul a község lélekszámához viszonyítva a környékbeli kisebb településekhez képest jóval alacsonyabb mértékű támogatást kapott Érsekvadkert, és még több tételben sorolja, miről maradt le Nyugat-Nógrád legnagyobb lakosságszámú faluja. Befejezésként pedig régi szlogenjét emlegette: „nem a polgármester kapja a támogatást, hanem a falu közössége”.

Az olvasó belátására bízzuk, hogy a fenti vitában kinek ad igazat, a polgármesternek, vagy a honatyának, mindenesetre újfent egy érdekes politikai nézetkülönbség került a nyilvánosság elé a perlekedő felek jóvoltából.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...