Nyugat-nógrádi kötődésű Európa egyik legtehetségesebb ifjú alpesi síelője

Alig múlt hatesztendős és már világklasszisokat vallhat személyes ismerősének. Az Ausztriában élő Knáb Timo kétéves kora óta a havas lejtők szerelmese, mára pedig a szakemberek Európa egyik legtehetségesebb alpesi síelőjének tartják korosztályában a nyugat-nógrádi kötődésű kisfiút.

A kis Timo mondhatni már az anyatejjel szívta magába a sport szeretetét. Szülei közül édesanyja, Knáb (születési nevén Babicz) Kata Rétságon nevelkedett és Balassagyarmaton kézilabdázott, míg az apuka, az esztergomi származású Knáb Attila 2012-ben nem sokkal maradt le attól, hogy Magyarország első képviselője legyen vadvízi kenuzásban az olimpián. Az ő álmaikat így most Timo válthatja valóra.

A hatéves Knáb Timo az év felét a havas lejtőkön tölti

A háromgyermekes család, ahol Timo a legidősebb csemete jelenleg Ausztriában, Stájerország északnyugati szegletében, egy kistelepülésen él, nem messze terül el tőlük „sógoraink” legismertebb síterepei közül Flachau és Schladming. Nem csoda hát, ha az elsőszülött fiú ezt a sportágat választotta, méghozzá kétéves korában, amikor az apuka szárnyai alatt az első csúszásokat megtette a síléceken. Kivételes tehetsége hamar megmutatkozott, amit hűen bizonyítanak azok a videófelvételek, amelyeket a szülők készítettek, követve Timo mozgását. Ráadásul neves szakemberek figyeltek fel a kislegény teljesítményére, felkarolták a magyar talentumot, ma pedig már Ausztria egyik legismertebb utánpótlás síbázisa, a WA Ski Race Team szerződésével rendelkezik, szponzorjai között pedig olyan nagy cégek szerepelnek, mint például az Atomic.

A nyugat-nógrádi kötődésű tehetség az olimpiai bajnok Marco Odermatt társaságában

Knáb Timo korosztályában sorra nyeri a különböző versenyeket, sőt, annyira elhivatott, hogy az év 365 napjának felét a magas hegyek között tölti, rengeteg gyakorlással. A cikk készítésének idejében éppen Svájcban, Zermatt terepén, a legendás Matterhorn csúcs szomszédságában tartózkodik szezon eleji edzőtáborban, többek között az olimpiai – és háromszoros világbajnok, összetett Világ Kupa-győztes sztár, Marco Odermatt társaságában, aki szívesen „szelfizett” is egyik lehetséges utódjával. Timo nagy álma, hogy egyszer olyan magasságokba emelkedhessen, mint svájci példaképe.

Menet közben kiegészítő sportágra lelt, amely különösen a lábizomzat fejlesztésében segít, ami elengedhetetlen egy alpesi síelő esetében. Idén tavasz végén kapott rá az országúti kerékpározásra, amit legalább akkora elhivatottsággal és akarattal űz. Mi több, kis különbséggel két komoly hegyre is felkapaszkodott legutóbb a kitartó tekerés közben. Ezek egyike a stájer Sölkpass 1788 méteres hágója volt, míg a másik kihívást a franciaországi nyaralásuk alkalmával teljesítette, amikor a Tour de France legendás céljába, az Alpe d’Huez csúcsára ért fel két keréken.

Timo útban az Alpe d’Huez csúcsára

A család tagjai is ámulattal figyelik, mekkora alázat és kitartás van ebben a hatesztendős kisfiúban a sportolás iránt, ugyanakkor nem akarnak rá túl nagy terhet rakni, úgy vélik, az idő majd eldönti, hová fejlődik Timo, mivé kerekedik ki ez a nagyszerű tehetség. Természetesen mindenben támogatják őt, a többi már rajta múlik.

Mi pedig, itt, ebben a távoli, nyugat-nógrádi közegben őszintén reménykedhetünk abban, hogy Knáb Timo nevével egyszer, úgy 2040 táján a felnőtt olimpiai mezőnyben találkozhatunk – természetesen magyar színekben.

.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...