Maradt a patthelyzet a diósjenői önkormányzatban

Továbbra sem tudni, meddig marad a helyén Diósjenőn a jelenlegi képviselő-testület. A polgármester ismét napirendre tűzte a feloszlatást, amit ismét nem szavaztak meg az ellenzéki képviselők. Azaz maradt a patthelyzet.

3-3. Ez az eredmény nem holmi labdarúgó mérkőzésről származik, hanem a diósjenői önkormányzatból. A beszámolók szerint ugyanis így végződött az a szavazás, amelyet Székely József polgármester kezdeményezett a helyi képviselő-testület feloszlatásával kapcsolatban. Vagyis minden maradt a régiben, a megválasztott képviselők és az önkormányzat irányítói teszik tovább a dolgukat. Kérdés, még meddig?

Diósjenőn továbbra sincs döntés a képviselő-testület feloszlatásáról

A legutóbbi diósjenői rendkívüli testületi ülésről viszonylag terjedelmes felületen számoltunk be a Palóc Hírnök „hasábjain”, szinte percről-percre követve a tanácskozásról készült videófelvételt. Amint a szópárbajokból kiderült, képtelen együtt dolgozni Székely polgármester és Glöckl Ferenc alpolgármester a négyfős „ellenzéki” táborral, és az ellentétek csak egyre nőttek, ami a településen építendő telefonos átvevőtorony építésével kapcsolatban csúcsosodott ki a közelmúltban. Ezen az augusztus 7-i ülésen formai kifogások merültek fel a benyújtott napirenddel szemben, mondván a képviselő-testület feloszlatására tett indítványt helytelen szóbeli megfogalmazásban nyújtották be, amiben az önkormányzat (!) és nem a testület feloszlatásának igénye szerepelt. Az „ellenzékiek” szószólója, Bertyákné Bolgár Marianna kijelentette, ő ebben az alakjában nem tudja elfogadni ezt az előterjesztést és javasolta, vegyék le a napirendről. Álláspontjához Csabuda Árpád is csatlakozott. A polgármester azonban ahelyett, hogy higgadtan, újra, immár szabályosan módosította és ismét elfogadásra ajánlotta volna a feloszlatásról szóló pontot, megsértődött, és többször hangsúlyozta, ilyen közegben, ilyen feltételek mellett ő nem tudja tovább levezetni az ülést, majd a kezdéstől számított szűk húsz perc elteltével felállt, és alpolgármestere társaságában elhagyta a termet.

Így került a feloszlatásról szóló javaslat újra megvitatásra, ezúttal augusztus 18-án, hétfőn. Időközben némi változás történt, ugyanis Bőgér Ákos képviselő azóta lemondott a mandátumáról, aminek folytán hat szavazásra jogosult tag maradt. E cikk megírásának pillanatában erről a legutóbbi testületi ülésről még nem került fel videófelvétel a világhálóra, így csak Glöckl Ferenc alpolgármester nyilvános facebook-posztjára hivatkozhatunk. Ebben szó szerint a következőt írta: „Hat fővel, határozatképesen indult el a meghirdetett 18 órai kezdéssel. Több, rövidebb lélegzetvételű napirendi pont tárgyalása után következett az, ami talán mindenkit a legjobban érdekelt, a testület feloszlatása. Az ülésre kaptunk egy lakossági petíciót, amely az új választások kiírását támogatja. Ezt meghirdetés nélkül 440 helyi lakos írta alá. Ők az elmúlt hónapokban kialakult helyzet, a viták, a sok-sok negatív mellett emelték fel a hangjukat, adták be ezt a dokumentumot. Hosszan érveltem amellett, hogy miért tartom az egyedüli elfogadható megoldásnak az új voksolást, miért nem tudunk ilyen előzmények tudatában tovább dolgozni bizonyos képviselőkkel. A petíciót a 3 ellenzéki képviselő meg sem nézte, én olvastam fel a szöveget. Annak ellenére sem, hogy 440 aláírás több mint amennyi a jelenlegi testületben lévő egyes képviselők szavazata volt a választáson.

Polgármester úr testület feloszlatására tett javaslata 3-3 arányban nem került elfogadásra. 440 ember aláírása nem lett figyelembe véve.”

A bejegyzéshez fűzött hozzászólások tartalmából kitűnik, hogy az alpolgármester eredetileg némiképp más tartalmú szöveget tett közzé, a később törölt részben (amit ő maga is megerősített) az szerepelt, hogy szemtanúk beszámolója alapján az a személy is megjelent a helyszínen a testületi ülés időpontjában, aki a faluvezetők állítása szerint erőteljesen befolyásolja ellenük a diósjenői közhangulatot, vagyis a község korábbi jegyzője, Érsekvadkert jelenlegi polgármestere, dr. Őszi Attila. Őt azonban augusztus 18-án senki sem látta Diósjenőn – legalábbis több hozzászóló helyi lakos vélekedett így. Az alpolgármesteri poszthoz illesztett hozzászólásokból az is kisejlett, hogy az „ellenzékiek” nem elsősorban a képviselő-testület feloszlatását, hanem magának Székely József polgármesternek a lemondását szeretnék elérni, akit a diósjenői közállapotok nagyfokú romlása első számú felelősének tartanak.

Tény, a képviselő-testület feloszlatása bizonytalan időre tovább halasztódik, vagyis a nyugat-nógrádi településen az „önkormányzati saga” folytatódik.

(Amennyiben az érintettek részéről – képviselő-testületi tagok, diósjenői lakosok – bárki nyilvános és saját névvel vállalt véleményt fogalmaz meg a történtekkel kapcsolatban, és eljuttatja hozzánk, természetesen a Palóc Hírnökben a megfelelő formában közzétesszük. Ebbéli észrevételeiket a hegehenn@gmail.com e-mail címre küldhetik el.)

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...