Nem változtak az erőviszonyok az új tag belépésével a diósjenői képviselő-testületben

Augusztus utolsó napjaiban tette le esküjét a diósjenői önkormányzat képviselő-testületének új tagja, István László, aki rutinos helyi politikusnak számít a faluban, hiszen régóta vesz részt aktívan a közügyekben. Belépésével tulajdonképpen nem változtak a belső erőviszonyok, mivel ő is a polgármesterrel elvi értelemben szemben helyezkedő független képviselői csoportosuláshoz tartozik.

Az elmúlt másfél-két hónap során igencsak forrott a levegő a diósjenői önkormányzat képviselő-testületében, az egyes nyilvános rendes, vagy rendkívüli üléseken igen komoly szócsaták alakultak ki Székely József polgármester és Glöckl Ferenc alpolgármester, illetve a faluvezetők ellenzékének tekinthető képviselői csoport között. A kialakult állapotokat megunva a polgármester napirendi pontként beterjesztette a testület feloszlatásának igényét, mondván a nép döntse el, kiket kíván látni a jövőben a település élén, mert jelenleg nem tudnak együttműködni a független képviselőkkel. Csakhogy Székely József elkövette azt a formai hibát, hogy a szövegezésben magát az önkormányzat feloszlatását tüntette fel, ami jogi értelemben, helyi szinten kivitelezhetetlen, azt csakis a bíróság, vagy a Parlament kezdeményezheti. Erre a tévedésre fel is hívták a figyelmét, hogy e formai hiba miatt magát a témát vegyék le eleve a megtárgyalandó ügyek közül, amire a polgármester a testületi ülésről készült nyilvános videófelvétel tanúsága szerint rendkívül sértődötten reagált, olyannyira, hogy kijelentette, nem vezeti tovább az ülést, és egyúttal elhagyta a tanácskozótermet.

Az új tag belépésével sem került többségbe a polgármester „vezérvonala” Diósjenőn

Nem sokkal később Bőgér Ákos képviselő jelentette be, lemond a mandátumáról – vélhetően a kialakult áldatlan állapotok és áthidalhatatlan ellentétek miatt –, így a 2024-es önkormányzati választásokon szavazatszámban közvetlenül mögötte végzett jelölt, István László került előre a sorban, aki így esküje letételét követően belépett a testületbe.

Az új tag megjelenésével azonban egyáltalán nem változnak az erőviszonyok, hiszen István László a korábbi diósjenői polgármester, Tóth János köréhez köthető, nem titkoltan baráti viszonyt ápolnak, és a volt polgármester az elmúlt hetekben több alkalommal intézett kritikus videós hozzászólást Székely Józsefhez.

Megkerestük István Lászlót, milyen elképzelésekkel vág bele újból az önkormányzati munkába, és felvetéseinkre készségesen válaszolt. Ebben kifejtette, jelen pillanatban azt tartja legfontosabbnak, hogy lecsillapodjanak a diósjenői közéleti kedélyek, ezután ismerheti meg tüzetesebben, mit tartalmaznak a képviselő-testület által korábban elfogadott határozatok, és milyen pályázatokat adott be az önkormányzat a központi támogatások elnyerése érdekében. Szeretne minél előbb és minél tökéletesebben tisztában lenni a falu költségvetésének állapotaival, ezt a pénzügyi bizottság tagjaként a jövőben részletesebben vizsgálhatja majd. A tapasztalatok függvényében tervezi esetlegesen rendeletmódosítások előterjesztését.

Végezetül István László hangsúlyozta, egyáltalán nem támogatja a testület feloszlatási kezdeményezését, de a polgármester lemondtatását sem tartja időszerűnek, csak olyan esetben, ha valamilyen eljárás következtében a bíróság mondaná ki a közügyektől való eltiltását. Ám feltétlenül adódnak olyan felettébb aktuális témák, amelyek elintézése nem tűr halasztást, ilyen például a félbehagyott orvosi rendelők kérdése, amiben mindenképpen kezdeményez ügyészségi feljelentést.

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...