A Föld bajnokai címmel büszkélkedhet a Csesztvei Szentjánosbogár Óvoda

Idén harmadik alkalommal hirdette meg az E.ON a Föld bajnokai pályázatot. Azzal a szándékkal hozták létre, hogy népszerűsítsék az óvodák és iskolák körében a környezeti fenntarthatóságra nevelést és támogassák a zöld ötletek megvalósítását szakmailag és anyagilag egyaránt.

Tavalyi év Föld bajnokai között köszönthettük a Csesztvei Óvodát

A tavalyi pályázat Nógrád Vármegyei nyertesét a Csesztvei Szentjánosbogár Óvodát kerestük fel, akik beavattak milyen pozitív változásokon ment keresztül az intézményük. Vass Zsófia az óvodavezetője 2014-től látja el az óvodapedagógusi feladatokat az óvodában, ő számolt be mi történt velük a tavalyi évben.

Az Óvodavezető kifejtette, hogy a pályázatnak köszönhetően, sok dolgot tudtak megvalósítani. Egyik mozgatórugója a pályázat beadásának az volt, hogy régóta szerettek volna távolabb kirándulni csoportjukkal, ahol a gyerek és a családok is együtt tudnak részt venni. A Kirándulások során jártak Ipolytarnócon, ahova a testvéróvodájuk is elkísérte őket. Testvéróvodai kapcsolatuk van a Nógrádmarcali Óvodával, így egymást szokták hívni különböző programokra vagy együtt szerveznek programokat.  Jártak Katalinpusztán, Letkésen a Széppatak Farmon  is egy magán állatkertben, valamint  Szandaváralján egy  mesés népi kézműves délelőttön és  Nagymaros és Visegrád sem maradhatott ki a kirándulásaik közül.

 Továbbá arról is beszámolt Vass Zsófia, hogy a pályázat keretében erdőpedagógus járt náluk, aki vezetett túrákat tartott.  A másik mozgatórugója a pályázat beadásának azt volt, hogy az óvoda megnyitásakor egy másik óvoda bútorait vették meg. Némi felújítás történt rajtuk, de az eltelt tíz év alatt eléggé elhasználódtak. Viszont nem szerették volna modern fém vagy vas kombinációkra cserélni, hanem a meglévőt szerették volna felújítani.  Amit önerőből nem tudtak volna megvalósítani.   A megnyert összeget tehát bútorfelújításra, erdőpedagógusra, kirándulásokra, utazó mini állatkertre fordították összegezte az óvodavezető.

Szentjánosbogár Óvoda néhány fővel szívesen bővítené csoportját

Óvodavezető azt is elmondta, hogy korábbi pályázatoknak köszönhetően az Óvoda felszereltsége rendkívül jó, nagy beruházásra fejlesztésre az óvodának nincs szüksége. Az eszközparkjuk nagyon fejlett így, ezt mások is igénybe vehetik. A gyógypedagógus mellett két dadusuk és logopédus is segíti a munkájukat. Jelen pillanatban nagyon fontos az óvodavezető számára, hogy két-három gyerekkel növelni tudják az óvoda létszámát, hogy minden dolgozót megtarthassanak a jövőben. Így sok szeretettel várják más településekről a gyerekeket óvodájukba.

Ha tetszett a cikk, akkor kövessél minket facebookon és olvasson tovább!

Fotó: Rásztoka-Veres Eszter

Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...