Idén is vár a 25 éves Tatai Vadlúd Sokadalom

November 29-én rendezik meg a Tatai Vadlúd Sokadalom eseményét a Komárom-Esztergom vármegyei városban található Öreg – tónál. A rendezvény fő látványosság a vadludak kihúzásának és behúzásának a megfigyelése. A rendezvény szervezői: Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, MME Komárom-Esztergom Megyei csoportja valamint a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület.

A Tatai Vadlúd Sokadalom internetes oldalán számoltak be arról a szervezők, hogy számos program várja a helyszínre érkezőket,többek között madármegfigyelő séták, madárgyűrűzés, solymász bemutató, játszóház, előadások, hazai Nemzeti Parkok és Natúrparkok bemutató standjai, kézművesek, őstermelők. A rendezvény és annak programjai ingyenesen látogathatók.

Még több információ: https://vadludsokadalom.hu/ oldalán.

Fotó: Canva

Ha tetszett a cikk, akkor kövessél minket facebookon és olvasson tovább!

Egyéb kategória

Fordulhat-e a kocka még Nyugat-Nógrádban?

A címben feltett kérdésre akár rögvest megadhatjuk a választ: elenyésző ennek az esélye. Balla Mihály (Fidesz-KDNP) és Molnár Zoltán (Tisza) párharcában nagy valószínűséggel a hátralévő megszámlálandó külképviseleti és átjelentkezéses szavazatok nem hoznak mértékadó változást a Nógrád vármegyei 2. számú választókörzetben. De nézzük a részleteket: az eddigi, 99,24 százalékos feldolgozottsági adatok alapján Balla Mihály összesen 1723… Bővebben

Bővebben...
Egyéb kategória Helyi Nógrád

Varga Ferenc Emlékérmet vehettek át az MME Nógrád Megyei Helyi csoportjának tagjai

Az Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Nógrád Megyei Helyi csoportja közösségi oldalán számolt be arról, hogy elismerésben részesült négy tagtársuk. A Nógrádi helyi csoport az 50 éves jubileuma alkalmából alapította meg a Varga Ferenc Emlékérmet, a díjat azon tagtársak kapták meg, akik több évtizedes munkával segítették az egyesület működését.  Az érmet Langa József, Rozgonyi Sándor,… Bővebben

Bővebben...
Egyéb kategória Nógrád

 Megkezdődött a békák mentése Honton

A Duna-Ipoly Nemzeti Park közösségi oldalán számolt be arról, hogy az Észak-Börzsönyben, Hont közelében nagy számmal elindultak a kétéltűek szaporodóhelyeikre az enyhe időjárásnak és csapadéknak köszönhetően.   „Amint lemegy a nap, erdei békák, gyepi békák, pettyes gőték, varangyok, ásóbékák, vöröshasú unkák sokasága indul el a vizenyősebb területek felé, hogy megkezdjék nászukat” – így fogalmaznak. Hont… Bővebben

Bővebben...