Keresztény fesztivált tartottak Hatvanban

A hatvani Kossuth téren tartottak keresztény fesztivált, ahol számos programmal várták az odalátogatókat a helyi egyházközségek vezetői és az esemény szervezői. Az ökomenikus eseményen több különböző keresztény irányzat, így a katolikus, a református, a baptista és az evangélikus is képviseltette magát.

,,Mindannyian együtt vagyunk azokkal, akiknek a társaságában jól érezzük magunkat, és akiket szeretünk. Erről szól egy ünnep, és őszintén remélem, hogy erről szól az élet is. Köszönöm szépen önöknek, hogy itt vannak, és együtt ünnepelhetünk. Mindannyiuknak őszintén a legjobbakat kívánom – nyilatkozott Horváth Richárd, Hatvan polgármestere.

Krizsán Zoltán, Hatvan Belváros Római Katolikus Egyházközségének plébánosa elmondta, hogy nagyon örül annak, hogy felekezetektől függetlenül testvérként tekintenek egymásra a különböző keresztény irányzatokat követő hívők, hiszen többek között ennek is volt köszönhető a rendezvény nagyszerű hangulata.

Krisztust dicsérő zenekarok mellett még számos programon részt vehettek az odalátogatók, hiszen gyermekek számára lehetőség volt többek között bibliai történetek képregény formájában való megismerésére és történetek mesélésére is.

Az rendezvény közös imádsággal és áldással zárult.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Aktuális Belföld Heves

Egy igazi hős: egy egész család életét mentette meg egy kutya Gyöngyösön

A szemfüles kutyus mindenkinél előbb észlelte a bajt. Holly, a hatéves berni pásztor mentette meg egy egész család életét Gyöngyösön. Kigyulladt egy ház, már az egész terasz lángolt, de csak a kutyus vette észre, hogy baj van. Holly szaladgálni kezdett a házban, a zajra felébredt az anyuka, aki azonnal felkeltette az apukát és a lányát, […]

Továbbiak
Helyi Közéleti Nógrád

A kormánypártoknál is több helyen indul a Mi Hazánk Nógrád vármegyében

A Mi hazánk nem csak a hat nagyobb városban állít jelölteket, hanem közel harminc faluban is. Ez persze nem csak az ellenzéki pártok között mondható példátlannak. A Fidesz és a KDNP összesen 28 településen indítottak képviselőjelölteket, míg az ellenzéki „nagyobb pártok” közül a DK 3, az MSZP 2, a Momentum pedig egyen sem. Így a […]

Továbbiak
Heves Közéleti Nógrád

Zenélni fog a 21-es főút, de nincs baj Ágh Péter szerint

Dócs Dávid még korábban nyújtott be egy írásbeli kérdést, a 20-es főútra tervezett zenélő sávval kapcsolatos kérdésekkel. A képviselőt helyi lakosok keresték meg, hogy hallották a 67-es főúton kialakított zenélő útszakasz mellett élő lakosok panaszait. Nem is csoda, ha ezek után, inkább kétkedéssel állnának a kérdéshez. Ágh Péter Építési és Közlekedési Minisztérium államtitkára szerint nincs […]

Továbbiak