Keresztény fesztivált tartottak Hatvanban

A hatvani Kossuth téren tartottak keresztény fesztivált, ahol számos programmal várták az odalátogatókat a helyi egyházközségek vezetői és az esemény szervezői. Az ökomenikus eseményen több különböző keresztény irányzat, így a katolikus, a református, a baptista és az evangélikus is képviseltette magát.

,,Mindannyian együtt vagyunk azokkal, akiknek a társaságában jól érezzük magunkat, és akiket szeretünk. Erről szól egy ünnep, és őszintén remélem, hogy erről szól az élet is. Köszönöm szépen önöknek, hogy itt vannak, és együtt ünnepelhetünk. Mindannyiuknak őszintén a legjobbakat kívánom – nyilatkozott Horváth Richárd, Hatvan polgármestere.

Krizsán Zoltán, Hatvan Belváros Római Katolikus Egyházközségének plébánosa elmondta, hogy nagyon örül annak, hogy felekezetektől függetlenül testvérként tekintenek egymásra a különböző keresztény irányzatokat követő hívők, hiszen többek között ennek is volt köszönhető a rendezvény nagyszerű hangulata.

Krisztust dicsérő zenekarok mellett még számos programon részt vehettek az odalátogatók, hiszen gyermekek számára lehetőség volt többek között bibliai történetek képregény formájában való megismerésére és történetek mesélésére is.

Az rendezvény közös imádsággal és áldással zárult.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Aktuális Helyi Közéleti Nógrád

Hogyan lehetne jobb a balassagyarmati kórházi ellátás?

A Balassagyarmati Városháza egy helyi Facebook-csoportban osztotta meg a közvéleménykutatást. Mint írják, aki számára fontos a balassagyarmati kórházi ellátás, az lehetőség szerint egy kitöltéssel segítsen. „KÖZVÉLEMÉNYKUTATÁS A KÓRHÁZRÓL Kérjük, ha Önnek fontos a kórház minél jobb működése – különösen, ha Balassagyarmaton és környékén él, ha a kórház dolgozója, vagy az elmúlt egy-két évben járó- vagy […]

Továbbiak
Aktuális Belföld Helyi Nógrád

Kisiklott a vonat a Balassagyarmat-Vác vonalon

Berkenye és Szokolya között egyik tengelyével kisiklott az S750-es vonat a Balassagyarmat-Vác vonalon. A tizenkét utasból senki nem sérült meg. – adja hírül a MÁVINFORM. A műszaki mentés ideje alatt szünetelt a forgalom Diósjenő és Szokolya között. A Vác-Diósjenő-Balassagyarmat vonalon hosszabb eljutási időkre kell számítani. A kisiklott vonat miatt a vonalon a forgalom várhatóan hétfőn, […]

Továbbiak
Aktuális Belföld Helyi Heves Közéleti

Folytatódik a keresztállítási misszió Hatvanban

Kismihók Tamás a hatvani Mi Hazánk vezetője számolt be lapunknak arról, hogy vasárnap, hosszú küzdelem és munka után sikerült felállítani Hatvanban is egy kettőskeresztet, a közelgő ünnepekre való tekintettel. A Mi hazánk Mozgalom az adventi időszakban országszerte állít kettőskereszteket, hogy ezzel is felhívják a figyelmet az ünnep méltóságára. Így volt ez Egerben, Hatvanban, Balassagyarmaton, vagy […]

Továbbiak