Balassagyarmat
Pénteki gondolatok (55.) – Legendák alkonya
Nemrégiben egy kedélyes bográcsozás közben beszélgettem erről-arról, főleg persze fociról az egykori kiváló balassagyarmati labdarúgóval, Szedlák Gáborral. Ő mesélte el nekem ezt a tanulságos történetet. A remek balszélső a kétezres évek elején technikai vezetőként dolgozott az akkoriban második aranykorát élő BSE szakmai stábjában. Az egyik NB I/B-s bajnoki mérkőzés alkalmával a Nagyligeti Sporttelep klubházába invitálta… Bővebben
Bővebben...
Barátok lábteniszeztek Kopcsányi Ottó emlékére
Néhány évvel ezelőtt súlyos betegség következtében hunyt el a balassagyarmati lábteniszezés közismert alakja, az iskolaigazgató Kopcsányi Ottó. Emlékére immár másodszor találkoztak a régi barátok és kedélyesen rúgták, illetve fejelték a labdát a háló felett. Ezúttal öt páros, illetve egy hármas alakulat versengett egymással a Madách Imre Kollégium Régimalom utcai salakos pályáján. A Popeye Kupán nyílt… Bővebben
Bővebben...
Az Állatok Világnapja alkalmából a balassagyarmati iskolák is megmozdultak
Az állatok világnapjához kapcsolódóan, kisállat bemutatót és adománygyűjtést szerveznek az iskolák. A Balassagyarmati Dózsa György Általános Iskola október 03-án kisállat bemutatót tart az iskolások számára, ahol kedvenceiket mutathatják be a gyerekek. Még egy közösség szavazáson is részt vehetnek a kis kedvencek, ahol kiderül, ki nyerheti el a „2025 év legcukibb Dózsás állata” címet. Szeptember 29…. Bővebben
Bővebben...
Már ügyészségi szakban a kormánytisztviselő lopása
A Balassagyarmati Rendőrkapitányság lezárta a nyomozást a magas rangú Nógrád vármegyei kormánytisztviselő lopási ügyében, így az eljárás átkerült a járási ügyészségre – derítette ki laptársunk, a nool.hu. Még augusztus 25-én, a délelőtti órákban történt az az eset, amelyről korábban beszámoltunk portálunkon. A balassagyarmati Lidl áruházban értek tetten lopáson egy magas rangú Nógrád vármegyei kormánytisztviselőt, hivatalosan… Bővebben
Bővebben...
Bolti lopáson értek egy magas rangú nógrádi kormánytisztviselőt
Szeptember első napjaiban érkezett a hír szerkesztőségünkhöz, hogy bolti lopáson értek egy magas rangú Nógrád vármegyei kormánytisztviselőt. Érdeklődésünkre a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtószolgálata megerősítette az információt – nyomoznak az ügyben. Még a hónap elején több, egymástól független forrásból kapta a Palóc Hírnök az értesítést, hogy augusztus utolsó napjaiban bolti lopáson értek tetten egy magas rangú… Bővebben
Bővebben...
Pénteki gondolatok (53.) – Lenin az anyósülésen
Balassagyarmaton az „átkos időkben” a kommunista mozgalom személyiségeinek több helyen emeltek emléktáblát, vagy szobrot. Ilyen volt például a Vlagyimir Iljics Lenint ábrázoló mell-alkotás a nevét viselő lakótelep 18-as kockatömbjének tövében. A november hetedikei városi ünnepségeket rendszeresen itt tartotta a korabeli Tanács. A rendszerváltást követően természetesen ezeket a szobrokat eltávolították a közterületekről. Így végezte például az… Bővebben
Bővebben...
A Föld bajnokai címmel büszkélkedhet a Csesztvei Szentjánosbogár Óvoda
Idén harmadik alkalommal hirdette meg az E.ON a Föld bajnokai pályázatot. Azzal a szándékkal hozták létre, hogy népszerűsítsék az óvodák és iskolák körében a környezeti fenntarthatóságra nevelést és támogassák a zöld ötletek megvalósítását szakmailag és anyagilag egyaránt. Tavalyi év Föld bajnokai között köszönthettük a Csesztvei Óvodát A tavalyi pályázat Nógrád Vármegyei nyertesét a Csesztvei Szentjánosbogár… Bővebben
Bővebben...
Húsz éve jelent meg a Palóc Krónika
Vajon emlékszik valaki az olvasóink közül az „idejekorán megboldogult” Palóc Krónikára? A csupán másfél esztendeig létezett nyugat-nógrádi közéleti napilap első száma éppen húsz éve, 2005. szeptember 16-án jelent meg. Az évezred hajnalán Balassagyarmaton igen változatos volt a sajtókínálat, ám ezzel együtt ugyanilyen arányban változó is. A Gyarmati Újságot a Nógrád Megyei Hírlaptól távozó újságírók, Ádám… Bővebben
Bővebben...
Különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt nyomoz a NAV a balassagyarmati fociügyben
Már szinte a teljes országos sajtót bejárta a hír, hogy a korábban labdarúgócsapatot működtető Balassagyarmati VSE házipénztárából több mint ötvenmillió forint hiányzik, ami miatt a Nemzeti Adó – és Vámhivatal illetékes területi bűnügyi igazgatósága nagy értékre elkövetett költségvetési csalás és sikkasztás miatt nyomoz. Ha már egyszer nincs a városban minőségi felnőtt labdarúgás, legyen miről beszélni… Bővebben
Bővebben...
Különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt nyomoz a NAV a balassagyarmati fociügyben (1.)
Már szinte a teljes országos sajtót bejárta a hír, hogy a korábban labdarúgócsapatot működtető Balassagyarmati VSE házipénztárából több mint ötvenmillió forint hiányzik, ami miatt a Nemzeti Adó – és Vámhivatal illetékes területi bűnügyi igazgatósága nagy értékre elkövetett költségvetési csalás és sikkasztás miatt nyomoz. Ha már egyszer nincs a városban minőségi felnőtt labdarúgás, legyen miről beszélni… Bővebben
Bővebben...