Kétszer kapták meg ugyanazért a kitüntetést Diósjenőn

Érdekes fejleményre hívta fel a figyelmet a minap a korábbi polgármesterhez, Tóth Jánoshoz köthető Diósyenőy Tükör című facebook-oldal. Ezek szerint két személy két alkalommal is megkapta ugyanazt a kitüntetést a nyugat-nógrádi községben.

A közelmúltban közölt bejegyzésben azt írják, a jelenlegi önkormányzat által fenntartott Jenői Napló című tájékoztató újság július-augusztusi nyári összevont számában beszámolt a július közepi Jenő-nap alkalmából kitüntetett és elismerésben részesült személyekről. A díjazottak között volt az a dr. Rados György, akit a korábban működő önkormányzat 2018-ban már ugyanazért, a faluért végzett tevékenységéért a „Diósjenő Szolgálatért” kitüntetésben részesített. Hasonlóképpen a 2018-ban elismert Pobori Ferenc 2022-ben szintúgy másodszor nyerte el a díjat. Erről a kettősségről videófelvételes és fényképes bizonyítékot is fel tudnak mutatni.

A Jenő-nap régi hagyománya a falu közösségéért lelkesen dolgozók elismerése (Fotó: H.H. – archív)

A megállapítás hozzáteszi, nagy szükség van a település életében meghatározó szerepet betöltő, és a község mindennapjaiban aktív közösségi feladatokat vállaló lakosok megfelelő mértékű méltatására, munkájuk értékelésére, és az elismerés a későbbi tevékenységükre is feltétlenül ösztönzőleg hathat. Ám úgy gondolják, hogy kellemetlen helyzetet teremthet a faluban, ha valakiknek kétszer is odaítélik ezt a díjat. Utaltak a korábbi gyakorlatra, amikor a „Diósjenő Szolgálatáért” után a „Diósjenő Díszpolgára” járt, és ezúttal is ezt illett volna tenni. Régebben nem fordulhatott volna elő hasonló baki, és az elismeréseknél jóval körültekintőbben kellene eljárnia a felelős tisztségviselőknek. A Diósyenőy Tükör végezetül kifejtette, nem lehet igaz az a feltételezett védekezés sem a jelenlegi faluvezetés részéről, hogy nem volt nyilvántartás, hiszen a jegyzői számítógépen minden ilyen adatot tárolnak, ráadásul a korábbi képviselő-testület tagjai közül most is ott vannak többen az önkormányzatban, azaz nekik ezekről az előző döntésekről tudniuk kellett.

A korábbi önkormányzat (középen Tóth János volt polgármester) már elismerte egyszer az idén kitüntetett dr. Rados Györgyöt (fotó: H.H. archív)

Természetesen nem maradt el a válasz a mostani önkormányzat részéről. Glöckl Ferenc alpolgármester kissé cinikus hangvételű válaszában azt mondta, álláspontja szerint a két érintett személy ha három kitüntetést kapna Diósjenő szolgálatáért, azt is megérdemelték volna, annyit dolgoztak a településért.

***

Tisztelt Alpolgármester Úr! Ebben a tekintetben nincs igaza. Jómagam is kétszer kaptam meg a „Balassagyarmat Sportjáért” kitüntetést, mégpedig 2001-ben és 2019-ben. A második elismerésre azért kerülhetett sor, mert a város önkormányzata csak 2006 óta ad hivatalosan pénzjutalmat a díj mellé, és akik korábban megkapták, voltaképpen nem szerepeltek a „rendszerben”, vagyis olyan, mintha át sem vették volna. Ez a szisztéma hibája, és nem az odaítélő testületé. Diósjenőn viszont egészen másról lehet szó, legalábbis a Diósyenőy Tükör utalásai szerint. (H.H.)

Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Emelkedett a kábítószeres bűncselekmények száma Balassagyarmat környékén

Hivatalos kötelezettségének eleget téve nemrégiben a város önkormányzatának képviselő-testülete előtt beszámolt a területen végzett az egyenruhások tavalyi munkájáról Belovai Róbert alezredes, a Balassagyarmati Rendőrkapitányság vezetője. A tájékoztató írásos formában készült, dr. Somssich Gabriella dandártábornok, megyei rendőr-főkapitány jóváhagyásával, amelyhez szóbeli hozzáfűzést tehettek a képviselők. Az értékelésben több érdekes adat, kimutatás tapasztalható. Ugyan a kiemelt bűncselekmények közül… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat Nógrád

Nem változik (egyelőre?) semmi a balassagyarmati média vezetésében

A helyi sajtó helyzete is szóba került a balassagyarmati képviselő-testület legutóbbi, május 28-i ülésén. Bár az ellenzéki képviselők javasolták, egyelőre semmi érdemi változás nem történt a városi média vezetésében. A Tisza Párt országos hatalomra kerülése óta szinte mindennapos hír szerte hazánkban, miként alakul majd a jövőben a korábban rendkívüli mértékben a Fidesz-KDNP és holdudvara által… Bővebben

Bővebben...