Ma is él az 56-os Szabadságharc lángja!

A 20. század közepén, a világégés perzselő lángjai, beborították Európa anyánk büszke földjeit. S volt egy láng, mely nem aludt el. Túl sokáig égett. S vörösen izzott. Ez volt, a kommunizmus lángja.

És amikor e futótűz, elérte a magyar nemzet falait, gond nélkül ledöntötte azokat, majd ellepte hazánkat. A tűz, felemésztett mindent, mi embernek, és Istennek érték.

De kik lobbantották lángra e világhódító, és világpusztító tüzet? Kik ültek akkor elődeink trónján? Mi volt a céljuk, a világ nemzetivel? Milyen világban éltek akkor őseink? Miért áldozták életüket hőseink?

A világszabadság, hamis rablánca. A megtorlás sötét, földalatti kamrája, akár a Pokol tornáca. Kizsákmányolás ellen prédikáló kizsákmányolók, kötelező bálványozása. Ezek voltak akkor, az úgynevezett elvtársak, úgynevezett elvei.

Azokban az időkben, nap helyett, vöröscsillag sütött ránk kelet felől; mely égető fényével képes volt, sötétségbe borítani Európát.

Majd 1956. október 23-án, Budapest utcáit már nem a vörös láng égette, hanem a vörös vér áztatta.

Ártatlan magyarok, tömeges lemészárlása! Gyermekek lánctalppal taposása! Ezek tették aznap, még a korábbinál is sötétebbé, vörösebbé, véresebbé hazánkat.

Amikor lehullott a vöröscsillag, egyvalamit kívántunk tőle: hogy soha ne térjen vissza.

De napjainkban, ismét nemzetünk trónja körül ólálkodnak, e mérgező eszmék urai! Azt hazudják, a hontalanság, szabadság. De a hontalanság, az igazi rabság.

„Fiatal vagy, ifjú magyar! Az emberélet útjának felén, akadály keresztezte utadat? Hát menekülj! Tépd ki gyökered szülőföldedből! Tárd szét szárnyaid, akár a bukott angyalok, s repülj el keletre, nyugatra! Légy gyökértelen, hogy ne tápláljon többé az Anyaföld! Légy hontalan, hogy szárnyalhass, míg el nem hagy erőd! Ne törődj vele, hogy őseid nem így tettek! Légy, hontalan! Hagyd el hazád! Ne harcolj érte!”

Mondják a vörös láng urai. Felmerül a kérdés: Miért ugrottak az ágyútűzbe, életüket sem féltve, nemzetünk gyermekei? Egyszerű: mert szerették a hazájukat.

Nem számított nekik, hogy utuk az életbe, a halálba, vagy egyenest a Pokolba vezet. Kitartottak, mert tudták, hogy egy az Isten, s egy a nemzet.

Magyarok Ifjai! Ezt a példát kövessétek! Dicsőség a hősöknek!

Kiemelt kép: felsozsolca.hu

Aktuális

Hatalmasat bakiztak a „Magyarország, szeretlek” szereplői

Vasárnap este teljesen véletlenül kapcsoltam a távirányítóval a Duna televízió csatornájára, ahol a közkedvelt „Magyarország, szeretlek” című műsor futott. Ráadásul épp Madách Imre került előtérbe, a fülhallgatós-kitalálós részben. Nosza, ott is maradtam, kíváncsi voltam, hogy Palócország legnagyobb drámaírójának munkásságát milyen formában tárják elő. Amikor Miller Zoltán egyre több információt kitalált, még olyanokat is, amelyek nem […]

Továbbiak
Aktuális

Magyar Kultúra Lovagja lett a nógrádi szlovák hagyományok éltetője

Budapesten, a Stefánia Palotában, a Honvéd Kulturális Központban vehette át az elmúlt hétvégén Debreceniné Králik Tünde a Magyar Kultúra Lovagja megtisztelő címet. A Nógrád közégben élő hölgy a helyi szlovák nemzetiségi önkormányzat elnöke, és harminckét esztendeje töretlenül dolgozik a hagyományok ápolásáért. A Magyar Kultúra Lovagja címre a felterjesztést Végh József helytörténész közbenjárásával Nógrád önkormányzata tette […]

Továbbiak
Aktuális

Pénteki gondolatok (20.) – Nógrád az ország közepe

Bár idén nincs kerek évforduló, azért a mi kies tájunkon most is egymást érik a januári jeles napok, amelyek kiválóságainkhoz, vagy nevezetes történelmi mozzanatokhoz kötődnek. Azaz nyugodtan kijelenthetjük, így, az esztendő elején valóban Nógrád az ország közepe. Vegyük mindjárt a két irodalmi híresség születésnapját. Előbb Mikszáth Kálmánt köszönthetjük (16-án), aztán nem sokkal később Madách Imrét […]

Továbbiak