Nem indult túlságosan szerencsésen az 1995-ös esztendő a balassagyarmati városközpontban található elektronikai üzlet tulajdonosainak, ugyanis kirabolták a boltjukat. Az Ipoly-parti városban ezekben a napokban új alpolgármestert választottak Tőzsér Zsolt személyében, míg Érsekvadkerten a vezetékes gáz kiépítésének halasztódása miatt panaszkodtak.
A rendőrség korabeli tájékoztatása alapján 1995. január 5-én hajnalban ismeretlen tettesek felfeszítették Balassagyarmaton, a település központi részén, a Rákóczi úti elektronikai üzlet ajtaját és a raktárból mintegy négymillió forintértékben vittek el audio és video berendezéseket. A megyei kapitányság a nyomravezetőnek százezer forintos jutalmat ajánlott fel.
Szécsényben arról szólt a fáma, hogy a környéken lévő területek igen népszerűek a külföldről érkező vadászok körében, de újabb veszélyek leselkednek az egyre gyarapodó állatállományra. Ezek közül a legaggasztóbb a sertéspestis terjedése, mivel a vadásztársaságok tagjai mind gyakrabban találkoznak gyanús körülmények között elhullott, vagy legyengült állapotban lévő, nem egy esetben „megszelídült” egyeddel, sőt akadt lelőtt példány, amelyet el kellett kobozni, mert az állategészségügyi vizsgálat kimutatta a testben a kór jelenlétét.
Az Igazságügyi Minisztérium egy külföldi tanulmányúttal kapcsolatban országos szinten több megyei bírósági felsővezetővel szemben indított fegyelmi eljárást. Az érintettek között volt dr. Halász Zsolt nógrádi elnök is, aki azonban kijelentette, nem ő vett részt az érintett utazáson, hanem az egyik munkatársa.
Balassagyarmaton az előző év decemberében megalakult önkormányzat megtartotta első „rendes” ülését, amelyen Juhász Péter polgármester javaslatára a kereszténydemokrata Tőzsér Zsoltot választotta tizennégy fős szavazattöbbséggel a képviselő-testület. Az új alpolgármester székfoglalójában a ciklus legfontosabb feladatai között megemlítette a Városgazdálkodási Vállalat szervezeti átalakítását, a Rákóczi iskola sorsának rendezését, valamint a kórház korszerűsítését.
Érsekvadkerten lakossági fórumon országgyűlési képviselők jelenlétében panaszkodott arról Nógrádi László, a község polgármestere, hogy sajnálatos módon tovább csúszik a vezetékes gázhálózat kialakítása. A kivitelezési tervek is elkészültek már, jó ütemben haladtak az előkészületek, de pénzügyi gondok miatt elmaradt a beruházás megvalósítása, amelyre tizenöt falu társult. A hétszázmillió forintra rúgó összköltséget ugyanis önmagában nem tudják előteremteni az önkormányzatok, de központi támogatást nem kaptak a célra, a csapok elzáródtak, így komoly segítséget kérnek, hogy a folyamatok újra elindulhassanak. A honatyák ezt a közbenjárást a lakosság előtt megígérték.