A január 25-i Pajtaszínházi Szemlén a rimóci Kurázsdombi Társulat képviseli Nógrád vármegyét a kistelepülési csoportok országos fesztiválján a Nemzeti Színház Gobbi Hilda Színpadán. Ezt megelőzően a Volt egyszer egy életem című darabot hazai környezetben mutatják be a Dr. Manga János Közösségi Házban.
A részletekről portálunkat – egyfajta beharangozóként – a társulat tagja, Paluch Norbert néptáncpedagógus, etnográfus tájékoztatta. Ebben elmondta, a Kurázsdombi Társulat névre elkeresztelt amatőr csoport tavaly nyáron alakult. Azért ez a névválasztás, mert a Szécsénytől öt kilométerre elterülő település kurázsdombi részén áll az a felújított parasztház, amely több helyi civil szervezet találkozópontja, és a társulat is itt tartotta az első olvasópróbákat.
Paluch Norbert elárulta még, hogy a csoport minden tagja rimóci, és elsőrendű célként határozták meg, hogy az előadásra kiválasztott darab róluk, a falu környezetéről szóljon, de mondanivalóval bírjon mindenki számára. Így feltűnik több híres rimóci településrész, a község díszes népviselete, a táncuk és a rezesbanda muzsikája is felhangzik. A Volt egyszer egy életem című darab szerzője Kaluzsa Mónika, a községből származó, ma Nógrádmegyerben élő és tanító pedagógus, aki maga is játszik a többiek között. Az előadás az ő novellájának átdolgozott változata. A témája nem túl derűs, de nem a nevettetés a fontos, sokkal inkább a közönség elgondolkodtatása, ám akadnak humoros, tragikomikus jelenetek is. A mintegy harmincöt perces művet Máté Krisztián, a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház művésze rendezi, közreműködik a Rimóci Manufaktúra. A pajtaszínházi program egyik ötletgazdája, a Nemzeti Művelődési Intézet a KOBAK Egyesülettel kötött együttműködési megállapodást, így rimóci részről ez a civil szervezet a projektgazda.
A Volt egy életem című színdarab ősbemutatóját január 19-én, vasárnap délután 16 órától rendezik meg a Dr. Manga János Közösségi Házban.