Hónap: 2025 szeptember

Aktuális Balassagyarmat

Különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás gyanúja miatt nyomoz a NAV a balassagyarmati fociügyben (1.)

Már szinte a teljes országos sajtót bejárta a hír, hogy a korábban labdarúgócsapatot működtető Balassagyarmati VSE házipénztárából több mint ötvenmillió forint hiányzik, ami miatt a Nemzeti Adó – és Vámhivatal illetékes területi bűnügyi igazgatósága nagy értékre elkövetett költségvetési csalás és sikkasztás miatt nyomoz. Ha már egyszer nincs a városban minőségi felnőtt labdarúgás, legyen miről beszélni… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Pénteki gondolatok (52.) – Miért éppen Ipolyvece?

Fiatal korom egyik kedvence volt a „Miért éppen Alaszka?” című televíziós sorozat. Tudják, amiben a nagyvárosi orvos önhibájából az Isten háta mögé kerül, a vadon kellős közepére, és ott kell helyt állnia. Szerepelnek a filmben igen bárgyú alakok, vajákos indiánok, nyugalmazott űrhajósból lett seriff, idősödő kocsmáros és szépségversenyt nyert ifjú párja. Igazából minden hibája ellenére… Bővebben

Bővebben...
Egyéb kategória Helyi Nógrád Szécsény

Varsányi Játékkuckó Óvoda Zöld Óvoda címre pályázik!

A Varsányi Játékkuckó Óvoda igazgatója célul tűzte ki, hogy a 2025-ös évben először pályázza meg a Zöld Óvoda címet. Mint ismert a Zöld Óvoda olyan óvoda, mely pedagógiai programja során törekszik a gyerekek környezettudatos nevelésére, fenntarthatóságra és a helyi értékek megismerése és megőrzése.  A 2024 évi pályázaton 238 óvoda nyert el „Zöld Óvoda” minősítést és… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Csesztvén is vidám volt a szüret

Patakon kívül több nyugat-nógrádi településen is szeptember első szombatján tartották a szüreti felvonulást és bált. Mócz Zoltán önkormányzati képviselő jóvoltából a csesztvei mulatságba is betekinthettünk néhány kép erejéig. A felvételek tanúsága szerint a résztvevők a község művelődési ház előtt gyülekeztek, innen indulva járták be a település utcáit. Természetesen nem maradhatott ki a sorból a hintó,… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Balassagyarmat

Már a kerékpárutak világítását is lopják Balassagyarmaton

Nem kis anyagi ráfordítással igyekszik Balassagyarmat önkormányzata megoldani, hogy minél nagyobb területen biztosítsák lámpákkal a balesetmentes közlekedést. Ám úgy tűnik, már ezeket a berendezéseket is ellopják enyves kezű személyek. Sokan megdöbbentek Balassagyarmaton Csach Gábor polgármester szeptember 8-án kiposztolt facebook-bejegyzésén. Ebben képekkel alátámasztottan arról írt, hogy az autóbusz-pályaudvartól a déli ipartelepre vezető kerékpárút mentén több helyen,… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Családias hangulatban jártak körtáncot a gyerekek a pataki szüreten

Nem volt különösen nagy tömeg, talán éppen ezért igen családias hangulat övezte szeptember 6-án, Patakon az idei szüreti szezon egyik nyitányát. A napfényes kora délutánon a Balassagyarmat felől érkező autóbuszjárat mindössze egyetlen percet késett, így aztán alig szálltunk le a járműről, máris szinte a szó szoros értelmében belebotlottunk a díszes felvonulásba. Ráadásul épp ide, a… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Mini KRESZ-park épült a romhányi óvodában

A kisgyermekek közlekedésbiztonságának erősítése érdekében alakítottak ki nemrégiben mini KRESZ-parkot Romhányban, az Aranyalma Óvoda és Bölcsőde területén. Turi Tímea, a nyugat-nógrádi község polgármestere a Palóc Hírnök érdeklődésére elárulta, a településen működő polgárőr egyesület elnöke, Tóth Sándor kereste meg az önkormányzatot, hogy egy ilyen képességfejlesztő ajándékkal lepik meg az intézményt. Az adomány jóvoltából a kicsik játékos… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Pénteki gondolatok (51.) – Mikor lesz kerékpársáv a 22-es főút mellett?

A címben feltett kérdés annak apropóján jutott eszembe, hogy Csach Gábor balassagyarmati polgármester a facebook-on beszámolt egy olyan konferenciáról, amit a Nógrád Vármegyei Mérnöki Kamara szervezett, közlekedéspolitikai témákat érintve, ahol többek között szó esett a kerékpárutak fejlesztéséről is. Ebben a kérdéskörben az Ipoly-parti város kétséget kizáróan élen jár szűkebb pátriánkban, hiszen az utóbbi néhány esztendőben… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Nem változtak az erőviszonyok az új tag belépésével a diósjenői képviselő-testületben

Augusztus utolsó napjaiban tette le esküjét a diósjenői önkormányzat képviselő-testületének új tagja, István László, aki rutinos helyi politikusnak számít a faluban, hiszen régóta vesz részt aktívan a közügyekben. Belépésével tulajdonképpen nem változtak a belső erőviszonyok, mivel ő is a polgármesterrel elvi értelemben szemben helyezkedő független képviselői csoportosuláshoz tartozik. Az elmúlt másfél-két hónap során igencsak forrott… Bővebben

Bővebben...
Aktuális

Patakon nyit az idei nyugat-nógrádi szüreti mulatságok sora

Elérkezett a szeptember, és bár Nógrád vármegye nem tartozik a Kárpát-medence komolyabb szőlőtermő vidékei közé, azért a szüreti mulatságok rendre részei az egyes települések őszi programkínálatának. Szűkebb pátriánkban manapság már csak a keleti és a nyugati szeglet egy-egy szűkebbre szabott vidékén sorakoznak egymás mellett a szőlőültetvények, Pásztó, illetve Szendehely környékén. Bő kétszáz évvel ezelőtt még… Bővebben

Bővebben...