„Minden fejlesztés a pályázati eredményességen múlik”

Több pontba foglalta össze az elkövetkező ötéves ciklus önkormányzati programját október elején Csach Gábor, Balassagyarmat polgármestere. Portálunk felkérte a város ellenzéki képviselőit, értékeljék ezeket az elképzeléseket. Ezúttal Győri János (Szövetség A Balassagyarmatiakért) véleményét közöljük.

Győri János az egyetlen nem a Fidesz-KDNP által delegált tag a képviselő-testületben, aki egyéni körzetben nyert. A délkeleti városrészben ő komoly elismerésnek örvend a lakosság körében, ezt bizonyította a júniusi választás is. A közösségi médiában rendkívül aktív, rendszeresen oszt meg posztokat az általa észlelt problémákról, ugyanakkor, ha úgy adódik, a település vezetése felé nem fukarkodik a dicsérő szavakkal sem.

Győri János fenntartásokkal ugyan, de elfogadhatónak és támogathatónak tartja a polgármesteri programot (Fotó: H.H.)
  • Úgy gondolom, minden program annyit ér, amennyit megvalósítanak belőle – szögezte le elöljáróban a képviselő. – Ennek eredményessége elsősorban a beadott pályázatok sikerétől, a kormányzati szándéktól függ. De ha igaznak bizonyulnak a hírek az iparűzési adó-elvonásokról, akkor örülhetünk, ha ezeknek egy része valósággá válik.

A részletekre kitérve Győri János megemlítette, a kerékpárút-hálózat Patvarc és a Nyírjes irányába történő bővítése, illetve a földutak rendbetétele kötelező feladat. Hasonlóképpen a zöldfelületek gondozása, kezelése kiemelten fontos, miképpen a csapadékvíz-rendszer karban tartása szintén nélkülözhetetlen, hogy a későbbiekben ne merüljenek fel olyan áldatlan állapotok, amelyek manapság a hirtelen jött nagy esők után néhány ponton kialakulnak.

  • Örömmel olvastam a sport – és rekreációs terveket, ám hozzá kell tennem, a városi strand fejlesztése már évek óta napirenden van, de többet nem hallani erről – folytatta a városatya. – Nincs benne viszont a labdarúgó – és kézilabda egyesületek teljes átvilágítása, megalapozott, kidolgozott koncepciókkal együtt, ez elengedhetetlen lenne. A vállalkozói klub és az ifjúsági kerekasztal létrehozása semmibe sem kerül, csak akarat és persze az ötletre vevő közösség kérdése. A színházterem felépítése közel húsz éve minden választások alkalmával elhangzik ígéretként, de szeretném már végre az első kapavágásokat, az alapkőletételt is látni.

A képviselő befejezésül kifejtette, itt az ideje az ellenzéket immár tényleges partnerként kezelni, tájékoztatni és bevonni még az apróbb dolgokba is. Ne akkor értesüljenek az egyes vívmányokról, amikor már átadják azokat, vagy a polgármester kiposztolja a tényeket a facebook-on. Összességében az önkormányzati programot elfogadhatónak és támogathatónak tartja, de újra hangsúlyozta, mivel ezek döntő része a pályázatok, a kormány hozzáállása, az ország gazdaságának működése és az EU-tól érkező pénzek függvénye, erősen kérdéses, ebből mi valósul meg a ciklus végére.

Nógrád

Harminc éve szépült meg Szécsényben a várkert

Komoly rekultivációs munkálatok zajlottak 1994-ben a szécsényi várkert területén. A munkálatok első üteme éppen harminc esztendeje, az első télies napokra fejeződött be. A park megszépülését több intézmény és hivatal támogatta, olvasható a korabeli nógrádi sajtóban, így hozzájárult a költségekhez az országos műemlékvédelmi hivatal, a Bükki Nemzeti Park és a város önkormányzata is. A mintegy tizenhét […]

Továbbiak
Nógrád

Hatalmas Dózsa-portréval gazdagodott harminc éve a névadó iskola

Mindig jó érzés visszatekinteni a régmúlt évekre, főleg akkor, ha mi magunk is átéltük azokat a huszonöt-harminc esztendővel ezelőtti pillanatokat. Szerencsére a digitális technika jóvoltából az interneten elérhetőek a korabeli újságok, így mostantól rendszeresen csemegézünk majd, mi történt annak idején a nyugat-nógrádi térségben. Először az 1994-es év decembere második hetének jelentősebb mozzanatait vesszük górcső alá. […]

Továbbiak
Nógrád

Hősnőknek állít emléket Balassagyarmat első köztéri alkotása

Ha megkérdeznénk manapság a Balassagyarmaton tanuló középiskolásokat, hogy hol található a város elsőként felállított köztéri alkotása, alighanem kevés pontos válasz születne. Pedig a felelet egyértelmű: a Palóc-ligetben. Annak idején, a tizenhetedik század közepén egyre inkább leáldozóban volt a török hódoltság Magyarországon, amely, mint egy hatalmas kiflivég türemkedett be a térképeken a középső vidékekre, és északi […]

Továbbiak