Eljött a multikulturalizmus bukása?

„Dávid is legyőzte Góliátot.” – Toroczkai László

Az „Elérkezett az identitás alkonya?” című cikkünkben felsorolásra került az a három fő identitás, melyeket a 21. században nyaktiló alá kényszerítettek: erkölcsi, nemzeti, nemi. Boncolgassuk kicsit a nemzeti identitás kérdését!

Növekvő bevándorlás, növekvő kivándorlás, a nemzeti identitás felszámolása, a nyugati civilizáció alkonya.

Bizonyos szempontból félreérthető a cím, amennyiben nem vagyunk restek figyelembe venni azt az egyszerű tényt, miszerint a multikulturalizmus azon ideológiák egyike, melyek már abban a pillanatban elbuktak, amint életre hívták őket. Hogyan képes halálra ítélni magát a születése pillanatában egy ideológia? Úgy, hogy egy utópia.

Tekintve, hogy az utópiák megvalósíthatatlan eszmerendszerek, egy pillanat erejéig is tudományos képtelenség aktualizálni őket a gyakorlatban egy társadalmi berendezkedés alapköveként, vagy akár egy egész civilizációra kiterjedő korszellemként.

A hazai baloldal – bármilyen furcsa is e két szót egymás mellett látni – szerint fenyeget a kivándorlás, a kormánypárt szerint pedig fenyeget a bevándorlás; de a helyzet az, hogy mindkét probléma évtizedes viszonylatban fenyegeti hazánkat.

Az ultraliberalizmus, a genderizmus és a radikális feminizmus együttes és globális tombolásának szisztematikus kibontakozását követően az elmúlt évtizedben tanúi lehettünk egy olyan folyamatnak, amely napjainkban is minden erejét bevetve igyekszik tinta helyett vérbe mártogatott tollával átírni Európa történelmének lapjait. Ez a folyamat: a migráció.

Az özönvízként ránk zúduló bevándorlási hullám ideológiai alapköve pedig nem más, mint a multikulturalizmus, mely immár negyedik pusztítóként eredményes haláltáncnak biztosította kezdetét, mely az európai embert napról-napra a legmélyebb szakadék szélére terelgeti.

A 21. század hajnalán kezdetét vette Kelet-Közép-Európában egy nyugatra kiáramló emigráció, majd a 2010-es években a globális rombolás újabb építőkockájaként megkaptuk a vállunkra a Közel-Keletről beáramló migrációt.

Mára pedig odáig kényszerültünk jutni, hogy a büszke nő, Európa lassan eldobja koronáját, mert egyízben kebelezi be és emészti fel könyörületet nem ismerve egy másik civilizáció. Pedig a folyamat beköszöntével bizony akadtak jópáran, akik ellenálltak. Köztük a mi hazánk is.

Dávid ugyan legyőzte Góliátot, de a történelem ezúttal úgy rendelkezett, hogy egy nemzetközi hatalom erősebbnek bizonyult, az igazságnál. Ezért is nevezhetjük joggal globális rombolásnak e folyamatot; ugyanis ezt a történetet, globalista erők írják.

Kétségkívül szokatlan ezt a rombolás építőkockájának nevezni; de tény, hogy hiába építik az új világrendet, annak alapköveként funkcionáló ideológiája igyekszik – megint csak azt kell mondanunk – minden erejét bevetve lerombolni az emberben mindazt, amely emberré teszi. A szóban forgó eszme azon új világrend előhírnöke, mely immár napjainkban zajló gyakorlati realitásként igyekszik lépésről-lépésre felszámolni a nemzetállamokat, leradírozni a világtérképről az országhatárokat, és a Szovjetunió mintájára egyetlen gyarmatosító birodalom megdönthetetlen uralma alá taszítani az egész emberiséget. Többek között ilyen ultraliberális ideológia a multikulturalizmus.

A multikulturalizmus nem tanácsolja, nem kéri, hanem követeli a 3. évezred emberétől, hogy miután megfosztották őt erkölcsi és nemi, most váljon meg önként a nemzeti identitásától is. Még ha fáj is elveszítenie. Tagadja meg kultúráját, felejtse el ősei múltját, melyből táplálkozhat, köpjön rá szent ünnepeire, végül tépje ki gyökerét hazájából is, hogy hontalan kozmopolita globálfogyasztóként beállhasson a sorba. Ez a már jól ismert „eltörlés kultúrája” (cancel culture).

Beszélhetnénk a multikulturalizmus diadaláról is, hiszen a regnáló korszellem egyik legfőbb alappilléréről van szó. Csakhogy a különböző kultúrák sokszínű együttélését beharangozó utópisztikus jövőkép kísérlete mára szemlátomást kudarcot vallott.

Az iszlám világ beintegrálása a keresztény civilizációba az ultraliberális korszellem parancsára, szélsőséges iszlamisták által levágott keresztény és ultraliberális fejeket eredményezett.

A tolerancia hírnökei az idő múlásával olyannyira toleránsak lettek, hogy az intoleránsokat intolerálókat – ezek vagyunk mi – ugyan továbbra sem tolerálják, de az intoleránsokat – ők azok, akik a toleránsok szerint mi vagyunk, de valójában azok, akiket mi nem tolerálunk, és a toleránsoknak sem kellene – tolerálják. Így a diadal tárgytalan.

De vajon mi a végső cél? Tévedés azt hinnünk, hogy e folyamat legvégső szándéka Európa iszlamizációja. Az csupán az első lépés. Megsúgom a nagy titkot: Európa elpusztításának folyamata két lépcsőfokból áll. Az első lépés az iszlám világ beintegrálása a keresztény civilizációba. Ezt követően kerül sorra a második lépés, amikor is a két egy térfélre erőszakolt kultúra, egymást pusztítja el. Végül nem marad más, mint az európai társadalmat megszámlált napjainkban is rémuralomba taszító, márkabálványozó társadalom identitásvesztett identitáspótléka, a fogyasztás kulturálatlan kultúrája.

Ha egy üvegbe beleteszünk ötven vöröshagymát és ötven lilahagymát, nem történik semmi. De ha az üveget felrázza valaki, a hagymák szétzúzzák egymást. Pedig az ellenség végig az volt, aki felrázta az üveget.

Miért akarnák emberek lerombolni az emberben mindazt, amely az embert emberré teszi? Miért akarná az egyén a végletekig kiterjeszteni az individuum szabadságát? Miért akarna az ember a homo sapiens szintjéről a homo deus piedesztáljára emelkedni, hogy abban a pillanatban, amint megérinti az eget, a legmagasabb szintről a legmélyebbre zuhanjon? Miért akarna a magát haladó szelleműnek önkéntesen elnevező ember istent játszani, hogy aztán önmagából kifordulva állattá alacsonyodjon? Miért akarná az ember megélni, önmaga alkonyát? Ezek jó kérdések. De vajon, megleljük valaha a válaszokat?

Kiemelt kép: britannica.com

Aktuális Belföld Közéleti Politika

Magyar zászlóra cserélték a Pride zászlókat a Mi Hazánk Ifjai az Erzsébet hídon

Kiálltak a gyermektársadalom védelmében a Mi Hazánk Ifjai. Az agresszív „LMBTQ”-propaganda a napokban a magyar főváros egyik legszebb hídját sem kímélte. Binder Csaba, a Mi Hazánk Ifjai elnöke azt nyilatkozta: „Az elmúlt hét során Karácsony Gergely főpolgármester úgy döntött, hogy a Budapest szívét ékesítő Erzsébet hidat telerakja olyan rongyokkal, amelyek szexuális orientációkat / nemi identitásokat… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld Nógrád Salgótarján

Megerőszakolt egy 11 éves gyereket egy salgótarjáni férfi

Szexuális erőszak miatt keresik Kalocsai Rolandot. A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság elfogatóparancsot adott ki egy salgótarjáni születésű férfi ellen. A hatóságok tájékoztatása szerint Kalocsai Rolandot 12. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett szexuális erőszak gyanúja miatt körözik. A rendőrségi nyilvántartás szerint a 37 éves férfi ellen június 18-án, csütörtökön rendelték el a körözést. A körözött… Bővebben

Bővebben...
Aktuális Belföld

Videón Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye csodái

Íme hazánk néhány geológiai csodája északkeletről. „Geológiai csodák az északkeleti régióban” címmel készítettek kisfilmet. Az M1 – Magyarország Ma című műsorában rövid bepillantást nyerhetünk az aggteleki barlangvilág, a jósvafői hucul mének, a szögligeti Szádvár és a martonyi Háromhegyi pálos templom- és kolostorrom csodáiba és szó esik egy nagyon fontos vizes élőhely fejlesztésről is.” – tette… Bővebben

Bővebben...