
Nem adta meg a Pest Vármegyei Kormányhivatal a környezetvédelmi engedélyt, emiatt nem épülhet meg egyelőre a Vácra tervezett új Duna-híd.
Az elmúlt évtizedekben számtalan érv fogalmazódott meg pro és kontra, hogy miért legyen Vácon is Duna-híd. Voltak, akik nosztalgia okán ragaszkodtak a réven történő átkeléshez, mások viszont váltig hangoztatták, Szentendre felé jóval gyorsabb és kényelmesebb lenne a közlekedés, ha a két Pest vármegyei város között két hídon haladhatnának át a gépjárművek.

A kérdés úgy tűnt, ez utóbbi irányában dőlhet el, hiszen központi döntés született az új Duna-híd építésének szándékáról. Ám nemrégiben különös körülmények miatt torpant meg az előkészítés.
A nyugat-nógrádi lakosságot is igen érdeklő témában eredetileg három elképzelés született. A több országos portálon megjelent információk szerint az első nyomvonal az iskolaváros felől, északról kerülte volna meg Vácot, a második változat az Alsóvároson keresztül a Burgundia lakórésznél metszette volna át a folyamot, a harmadik pedig délen, Sződliget közelében vezetett volna át a túlpartra. A váci önkormányzat ezt a harmadik megoldást támogatta.
Jött azonban a fordulat, a Pest Vármegyei Kormányhivatal átfogó vizsgálata. Ez megállapította, az északi és déli változatnál komoly környezetvédelmi aggályok merültek fel, míg a középső tekintetében a műemléki környezet megsértése jelentett akadályt. A déli eshetőség főként a Közép-Duna Völgyi Vízügyi Igazgatóság beavatkozásán bukott el, mondván a tervezett út a budapesti ivóvízellátás rendkívül fontos területén, a surányi vízbázis védőövezetében vezetne, amit a hatóság elfogadhatatlannak minősített.
Így olybá tűnik, ez a terv most teljesen dugába dőlt, a döntéshozóknak, illetve az általuk felkért szakembereknek most egy teljesen biztonságos és minden adott feltételnek megfelelő nyomvonalat kell találni az új híd számára, ami elképzelhető, távolságban igen messze esne azonban Váctól.