Egy komáromi gyárban dolgozó, dél-koreai származású férfi utasítására egy mongol targoncás kis híján megölte a zsákban fekvő, kiszabadulni nem tudó takarítót.
A tanú meghallgatásával, tanúvallomások és szakértői vélemények ismertetésével folytatódik a kegyetlen külföldi férfi ügyének tárgyalása a Tatabányai Törvényszéken.
Október 16-án, azaz a mai napon áll újra bíróság elé az a dél-koreai férfi, akit emberölés kísérletének bűntettével vádolnak.
A vádirat szerint a vádlott és a sértett 2020. május 9-én a komáromi gyár csarnokában végezték a munkájukat. A vádlott ekkor arra utasította a sértettet és egy másik mongol munkást, hogy a csarnokban talált szemetet gyűjtsék össze a szokásos módon.
Ezt követően, máig tisztázatlan okból, a dél-koreai férfi, kezével jelezve arra szólította fel a sértettet, hogy másszon bele egy, a szemét gyűjtésére szolgáló, vastag szövésű, átlátszatlan, merev takarófóliába.
A sértett nem akart a zsákba lépni, ezért a vádlott maga tolta be őt a takarófóliába, majd összefogta a zsák száját, amely olyan erős anyagból volt, hogy felhúzott és zárt állapotban maradt.
A dél-koreai férfi intésére a zsák széleit a mongol munkás megfogta, aki tudott arról, hogy a zsákban egy ember van.
A vádlott ekkor ismeretlen okból egy, a csarnokban munkát végző targoncásnak intett, hogy a villás rakodóval menjen oda, és nyomja össze a zsákot.
A targoncás azonban nem tudott arról, hogy a zsákban egy munkatársa van.
Így a jelzésre megkezdte az általa hulladéknak gondolt takarófólia összelapítását a targoncával.
A munkagép villája előbb a sértett fejéhez, majd a hátához ért, és a sértettet a földnek nyomta.
Ekkor a sértett felkiáltott, amit a mit sem tudó targoncás meghallott, és abbahagyta a műveletet.
A dél-koreai vádlott és a mongol férfi ekkor kiszabadította a sértettet a takarófóliából, a targoncás pedig telefonon értesítette a mentőszolgálatot.
Súlyos sérüléseket szenvedett a zsákból kiszabadított férfi, alsó végtagjainak bénulása miatt maradandó fogyatékosságként értékelhető állapot alakult ki.
A fejet, hátat, derekat ért, és a targonca villájával kifejtett nagy erejű nyomás figyelembevételével a bántalmazás módja alkalmas volt életveszélyt, vagy halált okozó sérülés okozására.
Forrás: kemma.hu
Kiemelt kép: jungheinrich.hu